iOSiPhone

iPhone XR předčil očekávání recenzentů


Nový iPhone XR je sotva chvíli venku a už se stihl vyprodat. Kromě toho recenzenti nešetří chválou a to i přes zjevné nedostatky.

Na novém telefonu iPhone XR můžete najít mnoho nedostatků. Ani vlastně nemusíte příliš pátrat, protože mnoho úsilí to nezabere. Jedná se např. o LCD displej s malým rozlišením, velkou hmotnost, jednu čočku kamery, absenci 3D Touch atd. Jenže vlastně to v celku až tolik nevadí, alespoň podle zahraničních recenzí.

Rapid, Restore nebo Retard? Co ve skutečnosti znamená označení iPhone XR?

Nejzajímavější je určitě fakt, že ono „malé“ rozlišení 1792 × 828 pixelů pravděpodobně napomáhá značné výdrži na baterii. Ta dokonce zhruba o více než hodinu překonává vlajkovou loď iPhone Xs Max, jelikož XR je schopné vydržet až 7 hodin aktivního používání.

Další výhody, na první pohled nezachytitelné, je portrétní režim. Cílovou skupinu bude určitě zajímat, že za zhoršených světelných podmínek podává iPhone XR mnohem lepší výkon. Má sice jen jednu čočku fotoaparátu, ale ta je širokoúhlá a také zvládne pojmout více světla najednou. Fotky mají tak méně šumu.

iPhone Xs nebo iPhone XR

iPhone XR na místo iPhone XS

Horké to zřejmě nebude ani s absencí 3D Touch. Dle recenzentů jej totiž skvěle supluje vylepšená haptická odezva. Telefon je doslova oživený a od jejího uvedení v iPhone 7/7 Plus se posunula o kus dále. Navíc Apple slibuje, že se jí bude nadále věnovat v aktualizacích iOS.

V neposlední řadě dokáže iPhone XR zabodovat cenou. Už základní kapacita 64 GB je dobrý start, a pokud potřebujete více, není nutné připlácet celé tisíce. 128GB model totiž nese cenovku 23 990 Kč, což je jen o 1 500 Kč více. U vyššího modelu jste nuceni rovnou investovat do 256 GB verze, ačkoli by většině stačil pověstný zlatý střed.

Applu se tak podařila celkem kuriózní situace. Místo jeho vlajkových modelů na sebe strhly pozornost dostupnější, ale stejně dobré modely iPhone XR. Nabízí velmi podobnou hardwarovou výbavu za mnohem přijatelnější ceny. Kompromisy, které s sebou nesou, jsou navíc mnohdy dostatečně kompenzovány výhodami samotného smartphonu.

A co si o iPhonu XR myslíte vy? Napište nám to do komentářů pod článek.

Zdroj: 9to5Mac