iPhonePříslušenství

iPhone XR Clear Case první video dojmy ze zahraničí


Dlouho očekávaný iPhone XR Clear Case průhledný kryt je tady. Jak obstojí v recenzích a obhájí si svou vysokou cenovku?
Redaktoři serveru 9to5Mac už stihli otestovat nový průhledný Clear Case kryt pro iPhone XR. Ten vyrábí přímo samotný Apple a jde o vůbec první počin svého druhu. Dosud Apple vyráběl pouze celobarevné silikonové anebo kožené kryty.

Apple začal prodávat průhledný kryt na iPhone XR. To co jinde stojí pár stovek, nabízí za 1 190 Kč

Samozřejmě, mnoho výrobců příslušenství rádo převzalo iniciativu a vždy nabídli svůj průhledný kryt. Na trhu byla tedy široká plejáda průhledných krytů, která však měla některé společné jmenovatele: časem výrazné zažloutnutí, praskání anebo špatné lícování s hranami.

iPhone XR Clear Case

Naopak Apple chce ukázat tu správnou cestu. Clear Case má za úkol primárně ukázat krásné barvy iPhonu XR, pro který je určen. Ostatně tomu odpovídá i balení, které až nápadně připomíná krabičky pro silikonové kryty. Jediný rozdílem je tak duhový nápis.

Už materiál dává tušit, že nejde o tradiční měkký kryt náchylný ke všemožnému poškození. Kryt je relativně tvrdý a působí skoro jako skořápka. I přesto do něj iPhone XR vklouzne bez větší námahy. Díky zpracování se pak iPhone XR o poznání lépe drží, neboť není tak kluzký. Ačkoli silikonové kryty se drží ještě lépe.

 

iPhone XR Clear Case padne telefonu jako ulitý

Kryt chrání iPhone XR hned z obou stran. Zezadu svými masivními stěnami, které narušuje pouze výřez fotoaparátu a na přední straně díky mírnému vystoupnutí. Displej se tak nikdy nedotýká povrchu, na kterém leží. Apple vyřezal částečně i spodní část, kde najdeme Lightning konektor. Výřez pokračuje až k horní straně displeje. Ovládat telefon gesty tudíž nebude činit žádné potíže.

Dojmy však kazí celkem tvrdý stisk tlačítek, jelikož ta jsou více zapuštěna v krytu. To je v přímém rozporu s filozofií Applu, která klade důraz na detaily. Druhou, méně pozorovatelnou „vadou“, jsou duhové odlesky při určitých úhlech. Ani tento kryt se nevyhnul zákonům fyziky a lomu světla. V některých úhlech tak kryt vypadá jako „natřený olejovými barvami“.

Více méně se první průhledný kryt Applu povedl. Je opravdu krásně průhledný, tvrdší a odolnější proti poškrábání a hlavně telefonu sedne jako ulitý. Zatím není možné zhodnotit, zdali bude náchylný ke žloutnutí. Mimo problematických tlačítek tak bude hlavním záporem cena, kterou Apple poněkud přestřelil. Na druhou stranu budete mít jistotu, že iPhone XR a Clear Case se k sobě opravdu hodí.

Zdroj: 9to5Mac