iPhone X Plus bude mít zřejmě rozlišení 2688 × 1242 pixelů a podporu dual SIM

Hned po uvedení iPhonu X do prodeje se internet plnil spekulacemi, že by možná někdy v budoucnu mohla přijít ještě jeho větší varianta pojmenovaná jako iPhone X Plus. Nyní se to prakticky potvrzuje.

Aktuální iPhone X má displej OLED Super Retina HD o úhlopříčce 5,8“. Jeho větší bratr, zřejmě pojmenovaný jako iPhone X Plus, by pak měl mít displej o velikosti 6,5“. To je pořádný nárůst, na druhou stranu ale bude displej roztažen až ke krajům zařízení a iPhone X Plus tak může být stále velice kompaktním zařízením. Co se rozlišení displeje budoucího iPhonu X Plus týče, tak to by mělo vzrůst z aktuálního 2436 × 1125 pixelů u iPhonu X na 2688 × 1242 pixelů.

iPhone

 

Dual SIM a předpokládaná cena

Zajímavá je také informace o tom, že bychom se mohli dočkat prvního iPhonu v historii, který by podporoval dual SIM technologii. Což je naopak proti očekávanému směru, kdy měly mít nové modely telefonu iPhone eSIM.

SIM

Nyní nám tedy nezbývá nic jiného, než čekat na další úniky informací, popřípadě na oficiální představení iPhonu X Plus, které by mělo být tradičně v září tohoto roku. Co se týče ceny, tak o té se samozřejmě zatím nic neví, ale dá se předpokládat, že bude ještě o něco vyšší, než je u aktuálního iPhonu X. Plusové varianty iPhonů jsou totiž zpravidla o několik tisíc dražší, než ty bez tohoto přídomku. Vypadá to tedy, že by se cena mohla vyšplhat až na hranici 40 tisíc korun, což by byla srovnatelná cenovka s tou, jakou má například 12“ MacBook nebo 13“ MacBook Pro v jejich základních konfiguracích.

Do komentářů nám dejte vědět, zda byste u iPhonu využili možnost dual SIM.

Zdroj: 9to5mac.comKam dál?