iPhone

iPhone X je další iPhone, který udává trend a směr, kam se budou telefony nadále vyvíjet


Pokud jste alespoň trochu sledovali MWC 2018 (Mobile World Congress), tak jste si zajisté všimli, že se zde objevilo až podezřele hodně telefonů, které vypadají jako iPhone X. Udává tak tento nejnovější telefon od Applu nový směr?

Ve výše zmíněné podobnosti samozřejmě myslím tzv. notch, neboli vykousnutí na horní hraně displeje. Na MWC 2018 se objevilo mnoho neznámých, ale i známých výrobců, kteří se až moc inspirovali iPhonem X, včetně velkých společností, jako jsou Huawei, LG či Asus. Podívejte se na tuto zajímavou koláž – některé telefony vypadají jako iPhone X méně, jiné více. Výrobci se dokonce inspirovali i v samotných výchozích tapetách telefonů, takže některé přístroje nejsou od originálního iPhone X prakticky k rozeznání.

Notch

Konkurenční Android bude výřez nativně podporovat

Dobré je také zmínit, že všechny tyto přístroje pohání Android, který v některých případech vypadá přesně, jako iOS. Osobně si myslím, že je jen otázkou času, něž podá Apple na některého výrobce žalobu za kopírování.

Co se horního výřezu týče, tak to bude zajisté trend do budoucnosti. Již nyní vidíme mnoho telefonů s tímto designovým prvkem, nehledě na to, že před pár dny vydal Google první vývojářskou verzi nového operačního systému Android P, který umí nativně podporovat právě zmíněný notch.

Co si o vykousnutém displeji myslíte? U iPhonu X dává smysl, ale u konkurence? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: bgr.com