iPhone

První render telefonu iPhone se třemi objektivy fotoaparátu je zde. A nebude se vám líbit


Na internetu začaly kolovat první snímky telefonu iPhone se třemi objektivy jeho fotoaparátu. A vypadají hodně zvláštně a nepravděpodobně.

Má je na svědomí Steer Hemmerstoffer, který spolupracuje s indickým serverem Digit. Zvěsti o tom, že Apple letos v září představí iPhone se třemi objektivy jeho hlavního fotoaparátu jsou velice silné. Ostatně kdyby tak společnost neudělala, možná by jí v tomto odvětví začínal ujíždět vlak. Jestli by ale měl design vypadat zrovna takto, si příliš jistí nejsme.

 

Vzhled jednoznačně vychází u iPhonu 7 Plus, což naznačuje i použitá temně černá barevná varianta. Kamery by pak měly být osazeny do trojúhelníku, kdy je doplňuje ještě přisvětlující dioda a mikrofon. Kdyby neměl Hemmerstoffer ověřenou historii potvrzených informací, pravděpodobně by tento vzhled ihned zapadl. Proč?

iPhone se třemi objektivy

Předně je na to příliš brzy, tvar uskupení kamer se může ještě mnohokrát změnit. Pravděpodobnější je spíše jejich seřazení do řady, než do tohoto zvláštního a hlavně pro Apple nesymetrického pořadí. Navíc i samotné zobrazení výstupu objektivů nad záda telefonu vychází ze starého designu, od kterého Apple upustil s modelem 8 a 8 Plus. iPhony X, Xs a XR již mají tento tvar zcela odlišný.

Dlouhodobé prodeje iPhone Xs a Xs Max nevypadají dobře

 

K čemu vlastně iPhone se třemi objektivy fotoaparátu?

Třetí objektiv by pak měl sloužit pro lepší podávání rozšířené reality, mohl by ale také umět pořizovat dokonalejší snímky za zhoršených světelných podmínek, či by mohl mít jiný úhel záběru, jako na to jde Samsung s jeho telefony Galaxy A7 a A9. Dá se předpokládat, že s postupem času bude úniků více a více.

iPhone Xs Max je aktuálně na druhém místě renomovaného žebříčku DxOMark, který hodnotí kvality fotomobilů. První místo stále patří modelu Huawei P20 Pro se třemi objektivy jeho fotoaparátu. Uvidíme, jak s tímto řazením zamává třeba Nokia 9 PureView, která má být osazena dokonce pěti objektivy.

Zdroj: MacRumors.com