iPad

Únik krytu pro iPad mini 5. generace potvrzuje minimální změny designu


Další úniky informací potvrzují, že se již brzy můžeme těšit na iPad mini 5. generace. Naznačuje to i fotografie jeho krytu. Změn ale bude pomálu.

Nově šířená fotografie ochranného krytu zařízení, kterou sdílel indický blog 91Mobiles, naznačuje, jak bude nový iPad mini 5. generace vypadat. Jeho design bude vycházet z předchozí generace a to téměř do puntíku. Nedočkáme se ani ostře řezaných hran, jako je tomu u bezrámečkových iPadů Pro, ani spekulované LED diody u kamery, či čtyř reproduktorů. Podle toho se dá také soudit, že nový model bude stále obsahovat tlačítko Domů.

Zachovány jsou i výřezy pro dva reproduktory na spodní straně zařízení, stejně jako mezi nimi osazený konektor Lightning. USB-C asi tedy zůstane doménou nové Pro řady. Na horní straně také zůstává 3,5mm konektor pro sluchátka, stejně jako tlačítko vypnutí. Na pravé straně budou i nadále tlačítka hlasitosti. Vpravo nahoře pak bude na zadní straně tabletu umístěn jeden objektiv fotoaparátu.

 

 

iPad mini 5. generace bez designových změn

Vše tedy vypadá naprosto shodně, jako je tomu u předchozí generace s jedinou výjimkou. Tou je zde dodatečný mikrofon, který by mohl být nově umístěn uprostřed horní části zadní strany. A právě podle toho se dá odhadnout, že vyfotografovaný kryt není určen pro stávající generaci iPadu mini, ten jej má totiž vedle čočky kamery.

Podoba krytu tak vychází z posledních informací o designu tabletu, protože ty se klaněly k tomu, že designových změn bude minimum. Tyto informace pocházely od webu OnLeaks ale i od uznávaného analytika Ming-Chi Kua. Veškeré výstřelky, které ukazoval první uniknutý kryt, tedy budou nejspíše liché.

Chystá se iPad mini 5. generace? Dle úniku podoby krytu to vypadá, že ano

 

iPad mini 5. generace tak přinese novinky zejména pod povrchem a to hlavně proto, aby splňoval výkonnostní nároky dnešní doby. Samozřejmě může Apple překvapit, ale pokud bude cílit cenu pod 9 tisíc, aby nekonkuroval jeho 9,7palcovému iPadu, nemá zde příliš prostoru na technologické výstřelky. Vše bychom se mohli dozvědět již 25. března, na kdy má Apple naplánovanou svou jarní keynote.

Zdroj: MacRumors.com