iOSiPhoneSoftware

iOS 12 pokořil hranici 80 % aktivních zařízení


Systému iOS 12 se opravdu daří a nyní pokořil další milník. Celkový počet instalací překročil 80 %, ale růst neustává a pokračuje i nadále.
Počátkem letošního roku už bylo jasné, že iOS 12 bude určitě úspěšnější, než jeho předchůdce. Poslední data, která Apple zveřejnil vývojářům, to jen potvrzují. Všechny aktualizované grafy jsou přístupné na vývojářské portálu App Store a my se na ně nyní podíváme.

Skupinové FaceTime hovory vypnuty kvůli bezpečnostní chybě

Systém iOS 12 od ledna vyrostl o pěkných 5 % a nyní běží na 80 % všech aktivních zařízení. V druhé kategorii, která obsahuje zařízení do čtyř let stáří, dosahuje dokonce rozšíření dvanácté verze 83 %. Podíl tak značně překračuje svého předchůdce iOS 11.

Jedenáctka měla loni uprostřed ledna podíl 65 %, tedy o celých 10 % méně než měl iOS 12 ve stejném období. Přičíst to můžeme zejména problematickému startu a množství chyb, které se v iOS 11 i čtvrt roku po uvedení nacházely.

Naopak iOS 12 je až na výjimečné případy (například chyba skupinových FaceTime hovorů) je bezproblémový. Apple se navíc v této verzi systému značně zaměřil na výkon a vyladění, místo nových převratných funkcí.

Podíl iOS 12 všechna zařízení Podíl iOS 12 zařízení do čtyř let

Rozšíření iOS 12 usnadní práci vývojářům

Pro vývojáře je rostoucí podíl nového systému na úkor starých jistě potěšivou zprávou. Díky tomu se snáze vyvíjí celkově pro platformu iOS, neboť Android je stále velmi roztříštěn na mnoho verzí. Navíc i nová zařízení obvykle nedostávají aktualizace déle než rok. Naopak u Applu i 5 let starý iPhone 5S dostal nejnovější aktualizaci a telefon se dokonce i zrychlil.

Vývojáři a testeři mají nyní k dispozici betaverzi iOS 12.2. Ta obsahuje drobné opravy chyb a novinky v podobě dalších Animoji smajlíků, plné podpory Apple News pro Kanadu anebo zavádějící ikony 5G E pro amerického operátora AT&T.

Apple se rovněž chlubí, že na světě je přes 1,4 miliardy aktivních iOS zařízení a z toho je neuvěřitelných 900 milionů iPhonů.

Zdroj: 9to5Mac