iOS

iOS 12 novinky táhnout. Adopce systému dosáhla 70 procent


70 procent aktivní iPhonů a iPadů již běží na nejnovějším mobilním operačním systému Applu. iOS 12 novinky prostě táhnou, stejně jako odladění celého systému.

S výsledky se pochlubil samotný Apple a jsou poplatné dni 3. prosince 2018. Od 29. října letošního roku tak poskočila adopce o celých 10 procent. Společnost také uvádí, že 72 procent zařízení, která prodal v posledních čtyřech letech, mají tento systém nainstalovaný.

iOS 12 novinky

Přijetí systému iOS 12 tak jednoznačně převyšuje to předchozí verze. iOS 11 byl totiž k 4. prosinci 2017 nainstalovaný jen na 59 procentech zařízeních. Není se ale moc čemu divit, protože iOS 11 se setkal s poměrnou kritikou napříč uživateli. Novinky v iOS 12 však nejsou tolik zásadní. Tento systém je tak oblíbený spíše pro jeho stabilitu a to i na poměrně starých zařízeních, jakými jsou např. iPhone 5s nebo iPod touch 6. generace.

Některá zařízení Applu s iOS 12 se nezačnou automaticky nabíjet, když je připojíte do sítě

 

iOS 12 novinky

Novinky iOS 12 i tak přinesl. Těmi hlavními jsou např. přepracovaná aplikace Fotky s novými možnostmi vyhledávání, rozšíření režimu Nerušit, možnost tvorby svého vlastního avatara funkcí Memoji, rozšířily se i populární Animoji. Siri dostala možnost automatizace skrze aplikaci Zkratky, přibyla ještě jedna zbrusu nová, která vám pomocí rozšířené reality umožňuje pokročilé měření. Tak se ostatně také jmenuje.

Elvis žije a skupinové FaceTime hovory s ním. Říká Apple v nové reklamě

V neposlední řadě přibylo seskupování notifikací a funkce Čas u obrazovky, která vám poskytuje vyčerpávající informace o tom, jak své iOS zařízení využíváte. iOS 12 novinky tedy obsahuje a málo jich zrovna není. S aktualizací na verzi 12.1 navíc přišly i dlouho očekávané skupinové FaceTime hovory, kterých se může účastnit až 32 uživatelů iPhonů, iPadů, iPodů touch, Maců a Apple Watch.

Zdroj: Apple.com