Apple TViOS

iOS 12.3 ve druhé betaverzi je na světě. Součástí je i nová aplikace TV

Aplikace TV bude dostupná i pro český trh. Měla by seskupovat všechny dostupné streamovací služby


iOS 12.3 je venku už ve druhé betaverzi. Zásadní novinkou další aktualizace je i upravená aplikace TV. Čeho dalšího se dočkáme?

Apple vypustil druhou betaverzi systému iOS 12.3 a každý z veřejných testerů si ji nyní může stáhnout do svého iOS zařízení. Stalo se tak den po uvolnění verze vývojářům a zhruba týden po první veřejné betaverzi.

Pokud byste se také chtěli přihlásit k testování, využijte oficiální stránky Applu. Upozorňujeme ale, že ne všechno může s instalací takové verze fungovat správně. Proto si raději nové verze testujte na druhém iOS zařízení, jako je druhý iPhone, nebo méně používaný iPad.

iOS 12.3 přinese aplikaci TV

Nová verze systému přináší přepracovanou aplikaci TV. Pro české uživatele to bude znamenat ještě větší změnu, protože do teď nebyla v našem regionu dostupná. S rozšířením multimediálních služeb, které Apple na své nedávné Keynote představil, se ale snaží obsáhnout více zemí. A naštěstí, Česká republika je součástí.

Aplikace s prostým názvem TV nabídne televizní pořady, filmy, sporty a další video obsah na jediném místě. Také bude možné být díky aplikaci přihlášen do více streamovacích služeb jako jsou například HBO GO, Showtime a nově pak i Apple TV+. To by se nově mělo dít přes funkci Channels.

Nové rozhraní aplikace bude stavěno více na doporučování obsahu. V nové záložce s názvem „For You“ v českém překladu pak zřejmě „Pro vás“ budou filmy a seriály, které na základě dosud sledovaných videí, vám Apple doporučí.

Jarní Apple Special Event – News+, Apple Card, Apple Arcade a TV+ přicházejí

V květnu letošního roku vyjde ostrá verze iOS 12.3. Apple má na českých stránkách u aplikace TV právě tento termín a měl by to stihnout. Apple TV+ pak přijde na podzim a zatím není znám žádný přesnější termín. V ideálním případě tak po příchodu nových iPhonů Apple spustí i tuto očekávanou službu.

Do té doby se ale může ještě hodně věcí přihodit a když si vzpomeneme na osud nabíječky AirPower, která po více jak roce od představení byla oficiálně ukončena, aniž by se dostala na trh, raději nechceme nic hádat.

Zdroj