iOS

iOS 12.0.1 je tady. Apple jím opravuje chybu nabíjení nových iPhonů Xs


Apple vydal aktualizaci iOS 12.0.1, která odstraňuje některé chyby majoritní verze. Novinky zde žádné nečekejte. I tak se ale hodí.

Očekávalo se, že aktualizace obsahující opravu chyby nabíjení iPhonů Xs přijde spíše v desetinové aktualizaci mobilního operačního systému Applu. Místo toho tady máme iOS 12.0.1, který nejen že toto napravuje, přidává ale i něco navíc. Nové funkce to však nejsou.

Některá zařízení Applu s iOS 12 se nezačnou automaticky nabíjet, když je připojíte do sítě

Konkrétně se jedná o vyřešení problému iPhonů Xs s opětovným připojením namísto k 5GHz Wi-Fi k 2,4GHz síti. Na iPadech bylo obnoveno původní umístění klávesy „?123“. Také byl napraven problém způsobující, že se v některých video aplikacích neobjevovaly titulky. Vyřešen byl i ten problém, že některá zařízení neměla dostupné rozhraní Bluetooth.

iOS 12.0.1

 

Co čekat od iOS 12.1?

Druhá beta verze iOS 12.1 je už dostupná nejen pro registrované vývojáře, ale i pro veřejné testery. Přináší několik funkcí, které byly původně plánovány již do verze 12. Předně to jsou skupinové FaceTime hovory. Druhou velkou novinkou systému je, že do něho přichází eSIM. Ta je přítomna v nových iPhonech Xs, Xs Max a XR. Dále přibude na 70 nových emotikon.

Nové iPhony Xs, Xs Max a XR umožňují uživateli měnit hloubku ostrosti na snímku pořízeném režimem Portrét. S iOS 12.1 však budou moci tuto hodnotu měnit ještě před samotným pořízením fotografie. Bude k tomu sloužit ikona F v rozhraní aplikace Fotoaparát po spuštění portrétového režimu.