Aplikace a Hry

Instagram vyvíjí vlastní Portrétní režim pro iOS a Android aplikaci


Pokud používáte Instagram, tak mi jistě dáte za pravdu, že se tato sociální síť neustále vyvíjí a poslední dobou prochází celkem významnými změnami. Dle nejnovějších informací to vypadá, že se časem dočkáme i režimu Portrét.

Režim Portrét by měl fungovat naprosto stejně tak, jak jej známe z výchozí aplikace pro iOS. Pokud tedy používáte iPhone s duálním fotoaparátem (iPhone 7 Plus, 8 Plus nebo iPhone X). Funkce by měla být dostupná na všech zařízeních, které disponují duální kamerou, včetně Android smartphonů. Prozatím není jisté, kdy se novinky dočkáme – vývoj je totiž teprve na začátku.

Co je režim Portrét?

Může to být člověk, zvíře, věc, rostlina a mnohé další objekty. Kouzlo této funkce spočívá v tzv. bokeh efektu, který dokáže rozostřit pozadí a zaostřit na focenou osobu či věc v popředí. Fotografie poté vypadají jako kdyby byly foceny profesionální technikou s možností určení hloubky ostrosti.

Bokeh efekt na chytrých telefonech využívá zejména dualních kamer. Jedinou výjimkou je ovšem Google Pixel 2, který dokáže vytvořit zmíněný bokeh efekt pouze s jedním fotoaparátem a to zejména díky umělé inteligenci. Tu však využívají i všechny ostatní telefony, protože tohoto efektu lze v podobných fotografických režimech dosáhnout pouze softwarově.

Do komentářů nám dejte vědět, zda byste novinku využili.

Zdroj: 9to5mac.com