Aplikace Focos umožní nastavovat intenzitu bokeh efektu

Líbí se vám portrétní fotografie s rozostřeným pozadím, které pořizují Plus verze iPhonů a iPhone X? Pokud ano, máme pro vás tip na zajímavou a celkem bezkonkurenční aplikaci Focos.

Smysl aplikace je v tom, že dokáže dodatečně upravovat bokeh efekt (efekt rozostřeného pozadí). Logicky tedy musíte mít iPhone s duálním fotoaparátem, takže pokud máte třeba iPhone 7 či 8, máte smůlu.

 

Aplikace je jednoduchá na ovládání a nabídne prakticky jen dva režimy focení. První režim je takový, že po vyfocení fotografie lze ihned automaticky editovat. Druhý režim vás nechá pořídit kolik fotek jen chcete a editace se zobrazí, až s focením skončíte. Focos nenabízí jen úpravu rozostřeného pozadí, ale také v něm lze fotografie i editovat mnoha fitry včetně ořežu či otočení.

Pokud se vám tedy nativní aplikace Fotoaparát od Applu nelíbí a zdá se vám, že portrétní fotky by mohly mít pozadí ještě více rozostřené, Focos je právě pro vás a nabídne ruční nastavení intenzity rozostření. Nejedná se tedy o náhradu nativní aplikace od Applu, jde spíše o alternativu či doplněk právě k aplikaci Fotoaparát.

Opravdu hodně filtrů

Focos je v App Store zdarma, ale obsahuje In-App nákupy. Koupit si tak například můžete různé filtry, kterých je až 1 000 a fotografii tak ještě více upravit. V nastavení lze také nalézt kvalitu, v jaké má Focos pořizovat snímky. Na výběr je 1536 x 2048, 2160 x 2880 a 3024 x 2032 pixelů.

icon
FocosXiaodong WangPhoto & VideoZdarmaStáhnout

Zdroj: imore.comKam dál?