Aplikace a HryApple MusiciOSmacOS

Herní služba od Applu s předplatným pro iOS i Mac


Chystá se herní služba od Applu s pravidelným předplatným. „Netflix s hrami“ by měl být dostupný jak pro iOS zařízení, tak počítače s macOS.

Pět nezávislých zdrojů svorně tvrdí, že Apple po Apple Music a připravované službě pro filmy a seriály, chystá další. Tentokrát by mělo jít o „Netflix pro hry“. Myšlenka spočívá v placení pravidelného předplatného a na oplátku tak mohou hráči hrát neomezeně tituly, které budou do služby zařazeny.

Herní služba od Applu ve formě předplatného

Nejde vlastně o nic nového. Například na PC známe tento typ dlouho. Herní služba Origin nabízí platbu prémiového tarifu a na oplátku můžete neomezeně hrát tituly z opravdu pestré palety EA. Mezi nimi nechybí ani AAA pecky, takže si každý přijde na své. Podobně na konzolích existuje služba Playstation Network anebo Xbox live.

Apple tedy nevynalézá kolo, ale snaží se využít už funkční koncept. Zejména na iOS má tato služba obrovský potenciál, neboť hry v podstatě dominují App Store. Apple navíc aktivně propaguje iPhone, iPad a dokonce také iPod touch jako herní zařízení. Poslední jmenované se taktéž dočkalo rozšíření obchodní značky právě pro hry a navíc se spekuluje, že by měla být představena jeho nová generace.

Mnohem horší je však situace na macOS, čili všech počítačích Mac. Apple počítače měly vždy slabý grafický hardware a poslední roky už v nich vyjma 15“ MacBooků Pro a stolních počítačů (mimo Mac mini) dedikovanou kartu schopnou rozumného hraní nenajdeme. Navíc i ony dedikované karty Radeon patří mezi nižší střední třídu, což při pohledu na Retina displeje zrovna výhra není. Jestli Mac pomůže oživit podpora externích grafických karet skrz Thunderbolt 3, je zatím ve hvězdách.

Externí grafická karta s Thunderbolt 3 a MacBookem Pro

Herní služba jako součást nové strategie Applu

Vývojáři se zatím myšlence nebrání. Skutečně placeným titulům by se totiž uvolnilo místo, aniž by padaly do stínu hromady free to play hříček. Ty ve valné většině spoléhají na často otravné mikrotransakce. Na druhou stranu právě freemium hry nyní naprosto dominují žebříčkům v App Store.

Nová strategie Applu směrem k placeným službám má velký potenciál překonat strop, kterého hardware dosáhl. Prodeje iPhonů už raketově nerostou a Apple tak hledá nové druhy příjmů. Letos bychom se také měli dočkat služby konkurující Netflixu zaměřené na TV seriály a filmy, anebo služby pro časopisy a noviny.

Jaké jsou ty nej mobilní hry roku 2018?

Zdroj: MacRumors