Aplikace a Hry

Fortnite během prvního měsíce vydělá 25 milionů dolarů. A to ještě není dostupná verze pro Android


Fortnite ve svých tržbách neustále strmě roste. Dle analytické společnosti Sensor Tower to navíc vypadá, že za první měsíc svého plného přístupu vydělá na 25 milionů dolarů. Za rok by to mohlo být až půl miliardy.

Za všechno samozřejmě mohou nákupy uvnitř aplikace, protože titul je dostupný zdarma. Během prvních dvou dubnových týdnů podstoupili hráči tolik mikrotransakcí, že hra již nyní vydělala na devět a půl milionu dolarů. To je v porovnání o jeden milion více než aplikace Tinder a dvakrát tolik co oblíbený titul Candy Crush. Lídrem je stále Netflix s výdělkem 12,6 milionů dolarů.

Fortnite

Fortnite je stále dostupný jen na iOS. Vývojáři z Epic Games však uvedli, že chtějí titul zpřístupnit i hráčům na platformě Android. Ještě aby ne, když čísla z výdělků jsou tak příjemná. Kdy se však tak má stát zatím není známo, předpokládá se ale, že by k tomu mělo dojít během léta. Když se tak stane, titul by v součtu výdělků z obou platforem mohl za rok 2018 vydělat neuvěřitelnou půlmiliardu dolarů.

Survival akce Fortnite byla v App Store uvedena 15. března. To byla však přístupna jen na pozvání, takže počet hráčů byl značně omezen. K plnémuhraní bez omezení došlo až 2. dubna.

icon
FortniteEpic Games, Inc.GamesZdarmaStáhnout

Zdroj: 9to5mac.com, Sensor Tower