Aplikace a Hry

Fire Emblem Heroes od Nintenda je hit. V tržbách drtí nejen Animal Crossing, ale i Super Maria


Nejúspěšnější hrou Nintenda na mobilních platformách není Super Mario Run, jak by si mnozí mohli myslet, ale Fire Emblem Heroes. Tato hra vydělala již více jak 500 milionů dolarů.

Hra Fire Emblem Heroes je tak populární, že její tržby jsou více než dvojnásobně vyšší než u ostatních třech titulů Nintenda, které jsou v aplikačních obchodech k dispozici. Uvedla tak společnost Sensor Tower. Super Mario Run například vydělal pouze 68 milionů dolarů, přestože se jednalo o první mobilní titul Nintenda, který studio uvolnilo pro trh s mobilními telefony. Navíc se jedná o značně populárnějšího hrdinu, který je známý po celém světě.

Fire Emblem Heroes

Super Mario Run není až tak super

Maria překonaly i ostatní tituly, mezi které spadá Dragalia Lost (titul není dostupný v českém App Storu) a Animal Crossing: Pocket Camp. První jmenovaný vydělal 74 milionů dolarů, druhý pak 70 milionů dolarů. Ve všech těchto případech se jedná o volně dostupné tituly, ve kterých můžete podstoupit množství mikrotransakcí. Oproti tomu Super Mario Run nabízí nákup jediný a to za odblokování kompletního obsahu.

Fire Emblem Heroes – japonské anime od Nintenda

Fire Emblem Heroes však těží z obrovské popularity zejména v domácím Japonsku, protože na úspěchu hry mají tamní hráči 56procentní podíl. Na Spojené státy připadá 31 procent, zbytek světa, který činí 57 regionů, pak tvoří jen 13 procent výdělků. Mikrotransakce prostě vládnou světu. A protože hráči na tento styl hry přistoupili, těžko jej budou vývojáři měnit. Chcete-li hrát, tak plaťte.

Dr. Mario World od Nintenda přijde na platformu iOS už toto léto

V případě Fire Emblem Heroes to ale tolik neplatí. Osobně jsem základní scénář dohrál bez nutnosti podstoupení jediné koupě uvnitř titulu. Samozřejmě ale záleží na vašem stylu hry a tom, zda jste ochotni čekat na nabití energie, či zda si dokážete na nového hrdinu vydělat prostým hraním.

icon
Fire Emblem HeroesNintendo Co., Ltd.GamesZdarmaStáhnout

Zdroj: Sensor Tower