iPhone

Dnes dostali do ruky nové iPhony a hned je rozbili. Podívejte se na první drop test


Dnes se začínají iPhony Xs a Xs Max distribuovat prvním zákazníkům. Ti na nic nečekali a hned je rozbili v tzv. drop testu. Jak si novinky vedou, co se jejich odolnosti týče?

Během představení modelu telefonu iPhone Xs a Xs Max Apple uvedl, že obsahují dosud nejodolnější sklo, které bylo v mobilním telefonu osazeno. Už to je jasná výzva pro senzace chtivé youtubery, kteří si ničeho neváží a klidně telefon za 35 tisíc rozbijí, jen aby zjistili, co skutečně vydrží. A nutno podotknout, že novinky toho vydrží opravdu hodně.

Kolik dní musíte pracovat na iPhone Xs? V České republice to je 26 dní

 

Nejodolnější sklo v chytrém telefonu

První test má na svědomí kanál TechSmartt. Ten testoval výdrž obou novinek s označením Xs, které porovnával s rok starou generací X. První test byl prováděn jen tak, jak okdyby vám telefon vypadl z kapsy. Ani jeden model nedoznal větší újmy.

Další test spočíval v pádu z výšky úrovně hlavy. Tato situace může nastat, když s někým telefonujete a zařízení vám vyklouzne z ruky. iPhone X zde získal již nějaký ten šrám a praskliny, Xs vypadá, jako by žádného poškození nedoznal, model Xs Max má drobné ťuknutí.

 

Třetí test spočíval v pádu z výšky deseti stop (3 metry). iPhonu X se roztříští zadní sklo, stále ale funguje. Překvapení přišlo u iPhonu Xs. Jemu se totiž nestalo nic. Jediná prasklina na skle, ani jiné závažnější poškození nepřišlo. Pád iPhonu Xs Max pak způsobil, že se rozbilo sklo displeje. Nutno ale podotknout, že ze všech tří modelů spadnul nejméně šťastně a to přímo na displej.

 

Výsledek je ale zjevný. Novinky jsou proti pádům opravdu odolné. Doufejme tedy, že i při běžném ťuknutí o hranu stolu hned nebudeme muset běžet do servisu. Dnes se začaly modely telefonu iPhone Xs a Xs Max předprodávat i v České republice. Dejte nám do komentářů pod článek vědět, zda pro vás jejich odolnost hraje v případě pořízení nějakou roli.

Zdroj: 9to5mac.com