Kamera D-Link Omna podporuje HomeKit a vše pohlídá

Chytrá kamera D-Link Omna je jednou z prvních, která podporuje HomeKit. Je 180stupňová, má noční vidění a natáčí ve Full HD rozlišení.

Kamer, které hlídají váš domov nebo kancelář je na trhu spousta. Lze najít kameru za pár set korun, ale také profesionální za desítky tisíc. D-Link Omna je ale jiná. Podporuje totiž Apple HomeKit. Díky tomu můžete kameru integrovat do celého chytrého ekosystému a vytvořit z ní nejen hlídače, ale také ji využít jako pohybové čidlo.

 

Strohé balení s krásným hliníkovým válečkem

Balení je elegantní a v krabičce najdete pouze pár věcí. Adaptér je zakončený klasickým MicroUSB portem, který kameru napájí. Samotná kamerka je pak opláštěna hliníkem a vypadá tak velmi hezky. Na druhou stranu je nutné počítat s větším zahříváním během nahrávání.

Jinak už nic dalšího nehledejte. Kromě stručné instalační příručky nic dalšího nepotřebujete. I ta se ale může hodit, když si nebudete vědět rady. I když je nastavení jednoduché, může se stát, že některé kroky přeskočíte nebo prohodíte a to se nemusí vyplatit.

Kamera vypadá skvěle. Může za to především hliníkové opláštění a minimalistická konstrukce. Slot na paměťovou kartu je schován vespod.

Kamera je vespod obdařena slotem na MicroSD paměťovou kartu. Ta se hodí v případě, když chcete video záznamy uchovávat. Ty se totiž jinak nikam nenahrávají. Hned vedle slotu je také resetovací tlačítko. To jsem i jednou použil, když jsem potřeboval už nastavenou kameru připojit do jiné Wi-Fi sítě. Je to nejrychlejší možnost.


D-Link

Společnost založená v roce 1986 v Tchaj-peji jako Datex Systems Inc. Začínala jako dodavatel síťových karet a postupně se stala konstruktérem, vývojářem a výrobcem síťových řešení pro spotřebitelský i firemní trh.

Zdroj: Wikipedia.org


První zapojení a integrace s HomeKitem

Po vybalení a zapojení kamery začne blikat oranžově LED dioda vespod zařízení. V dalších krocích pak rovnou integrujete kamery do HomeKitu a nastavíte její název a místnost, kde ji chcete využívat. Když byste chtěli někdy toto nastavení změnit a kamerku si vzít třeba do kanceláře a připojit ji na jinou síť, využijte už ono zmíněné resetovací tlačítko.

Ovládání kamery umožňuje aplikace Omna, kterou stáhnete zdarma z AppStore. V ní nastavíte mimo jiné detekci pohybu nebo záznam na SD kartu. Čidlo pro pohyb využívá pokročilou technologii oblasti detekce a můžete tedy nastavit na snímaném obrazu jednotlivé segmenty, kde má být aktivní. Na obrátku je vidět, že jsem nastavil oblast, kde se nachází dveře naší kanceláře. V případě, že někdo vstoupí, kamera mě upozorní.

V živém přenosu, který vidíte jak z aplikace Omna, tak z prostředí Domácnosti (aplikace Domácnost), můžete slyšet i nahrávané zvuky. Kamera má integrovaný mikrofon. Také je tu ale reproduktor, kterým lze přes kameru mluvit. Kromě zvukových funkcí je ještě možné vyfotografovat snímanou scénu. Snímek se pak uloží do nativní aplikace Fotky.

 

Využití v aplikaci Domácnost

Aplikace Domácnost, která zažívá díky stále se zvyšující nabídce kompatibilního příslušenství boom, je pro D-Link Omna připravena. Už prvotní nastavení umožní kamerku využít. Ta pak slouží, v případě více připojených zařízení, jako jeden z kousků skládačky, která může komplexně obsloužit váš domov.

D-Link Omna recenze

Kromě videa využijete pohybový senzor. Můžete jej napojit na další zařízení a říct mu, že když zaznamená pohyb, ať se rozsvítí žárovka. Samozřejmě, kamera i žárovka musí být na HomeKit napojeny. Díky senzoru lze ale ušetřit pár tisíc za samostatné pohybové čidlo.

D-Link Omna je díky 180stupňovému záběru zařízení, které obsáhne celý pohled na pokoj. Stačí kamerku umístit do středu místnosti ke stěně a uvidíte vše. Zároveň se stane pěkným doplňkem domácnosti a nemusíte se za ní stydět. Jenom pozor, nedoporučuji ji dávat do bezprostřední blízkosti knížky nebo jiných potenciálně hořlavých předmětů. Při používání je dosti horká a nemuselo by to dopadnout dobře.

 

D-Link Omna je noční hlídač

Co se mi opravdu líbilo, je noční vidění kamery. D-Link Omna disponuje dvěma infračervenými LED diodami, které jsou umístěné po stranách objektivu. Ve tmě pak neruší ani nijak neoslňují. Obraz je ale pak i za zhoršených světelných podmínek velmi použitelný. Jako test jsem využil pohled na naší kancelář ve dne i v noci. Můžete tak srovnat.

Noční záběr se přepne automaticky, když kamera usoudí, že je nízká hladina osvětlení. Parametry říkají, že diody jsou schopné osvětlit video až na 5 metrů. To je skvělá hodnota, která v menších místnostech naprosto stačí.

D-Link Omna je zajímavý kus zařízení a také první svého druhu. D-Link měl tu odvahu, pustit se do neprobádaných vod a získal HomeKit licenci. Budiž mu to ke cti. Kamerka je víceúčelovým zařízením a jestli už máte nějaký HomeKit kompatibilní kousek doma, určitě ji využijete. V opačném případě si investici rozmyslete.

icon
OMNAD-Link CorporationProductivityZdarmaStáhnout

Klady

  • Integrace HomeKitu
  • 180stupňový záběr
  • Noční vidění
  • Design

Zápory

  • Cena
  • S odcizenou kamerou přijdete i o všechny záběry

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti D-Link

Název: Kamera D-Link Omna 180 Cam HD

Cena: 5 799 Kč

Parametry: 180stupňový záběr, noční vidění, slot na MicroSD kartu, podpora Apple HomeKit, Full HD rozlišení, integrovaný mikrofon a reproduktor

Kompatibilita: iPhone 5 a vyšší, iPad mini 2 a vyšší, iPad 4 a vyšší, iPod touch 6. generace

Rozměry: výška: 13,2 cm; šířka: 5,8 cm, hloubka: 5,8 cm; hmotnost: 232 g

Chytrá kamera D-Link Omna je jednou z prvních, která podporuje HomeKit. Je 180stupňová, má noční vidění a natáčí ve Full HD rozlišení. Kamer, které hlídají váš domov nebo kancelář je na trhu spousta. Lze najít kameru za pár set korun, ale také profesionální za desítky tisíc. D-Link Omna je ale jiná. Podporuje totiž Apple HomeKit. […]

Hodnocení

Design
Funkce
Video
Cena

Vynikající

Shrnutí : Hliníková kamera s podporou HomeKitu. Mezi hlavní přednosti patří 180stupňový záběr, noční vidění a možnost nahrávání na microSD kartu. Pro uživatele, kteří používají už nějaké HomeKit příslušenství je to zajímavá volba.

User Rating: Be the first one !
83


Kam dál?