Co právě hraji – stavění mostů v Bridge Constructor Portal

Hra Bridge Constructor Portal je určena dvěma skupinám lidí – inženýrům a fyzikům. Sice to neznamená, že si ji ostatní neužijí, už je ale nebude bavit tolik, jak by teoreticky mohla.

Tento seriál je zaměřen na jeden i více herních titulů, které zrovna hraji, nebo jsem hrál, v uplynulém týdnu. Nejedná se o recenzi, návod, a ani žádné škatulkování, spíše jde jen o takovou polemiku nad tím, jak jsem na těch hrách vlastně závislý.

 

Trocha historie

Z fantastické FPS akce, kterou má na svědomí společnost Valve (stojící i za platformou Steam), se urodila bokovka zvaná Portal. Také to byla FPS hra, už ale nedbala na střílení emzáků, ale na zatopení vašim šedým buňkám mozkovým. Byl to úspěch jako blázen. Kritici byli nadšení, hráči pěli ódy. Bylo také proč. Pokračování tak bylo zcela jisté. Nakonec však zůstalo jen u dvou dílů.

Bridge Constructor Portal

Proč ale vznikl Bridge Constructor Portal, je mi záhadou. Je sice fakt, že jsem se po tom nijak nepídil. V každém případě je zde a vy si jej za pár kaček můžete nainstalovat z obchodu App Store. S původním portálem má však společného pramálo. Jak už totiž název naznačuje, zde půjde hlavně o mosty, pak až o konstrukce a nakonec přijdou na řadu ony portály.

 

Bořek stavitel

Jedná se o dvojrozměrné hraní. Na FPS zapomeňte a na nějakou akci už tuplem. I když sem tam náznak třetího rozměru uvidíte, žádný, pro hraní praktický, přínos nemá. Vaším úkolem je dostat konvoj manipulačních vozíků z bodu A do bodu B, přičemž přímá cesta je samozřejmě nereálná. Musíte k ní využít množství přítomných portálů.

Do jak zbarveného portálu vozík vjede, z takového zase vyjede. Jakou rychlostí do něho vjede, takovou opět vyjede. Je zde třeba počítat s fyzikou, kdy váha vozíku při jeho volném pádu způsobí jeho zrychlení. Tím při jeho opuštění nabere na rychlosti a třeba dolétne tam, kam má. Pokud ne, musíte své trasy přestavět. Přítomny jsou navíc i různé přepínače a další aktivní prvky.

Rozhodně to je na bednu. Musíte přemýšlet nejen nad tím, jak nosníky ukotvit, jak konstrukci zpevnit a kdy a kam použít lana. Máte-li tedy rádi logické hry, může se vám Bridge Constructor Portal líbit. Obávám se ale faktu, že když si zahrajete obyčejný Bridge Constructor bez onoho přídomku, bude se vám líbit o to víc. Možná i díky větší realističnosti.

 

Závislost nečekejte

Příběh hry je zasazen do stejného prostředí, jako byly původní tituly Portal. Hra je také prošpikována různými odkazy na původní sérii a značně černým humorem. Ovládání je hodně titěrné a chce to pořád zoomovat. Tím samozřejmě ztrácíte přehled o scéně.

Hra není vyloženě špatná, rozhodně ale také není nijak světoborná. V každém případě, pokud je tento článek o závislosti, tak tu vám určitě nevyvolá. K zabití volné chvíle ale poslouží jistě alespoň dostatečně.

icon
Bridge Constructor PortalHeadup Games GmbH & Co. KGGames129,00 KčStáhnout
Hra Bridge Constructor Portal je určena dvěma skupinám lidí – inženýrům a fyzikům. Sice to neznamená, že si ji ostatní neužijí, už je ale nebude bavit tolik, jak by teoreticky mohla. Tento seriál je zaměřen na jeden i více herních titulů, které zrovna hraji, nebo jsem hrál, v uplynulém týdnu. Nejedná se o recenzi, návod, […]

Hodnocení

Index závislosti

Dostatečné

Shrnutí : Bridge Constructor Portal není vyloženě špatná hra, rozhodně ale také není nijak světoborná. Jde-li o závislost, tak tu vám určitě nevyvolá. K zabití volné chvíle ale poslouží jistě dostatečně.

User Rating: Be the first one !
20


Kam dál?