Bluetooth klávesnice Logitech Craft je unikátní nejen díky jejímu ovládacímu kolečku (recenze)

Logitech Craft je bezdrátová klávesnice umožňující špičkovou úroveň psaní s univerzálním ovládacím kolečkem, které se přizpůsobí vámi prováděné činnosti.

Společnost Logitech nabízí široké portfolio bezdrátových klávesnic jak k počítačům, tak k mobilním zařízením typu iPad a iPhone. Její Bluetooth klávesnice vám umožní připojit se až ke třem zařízením, mezi kterými se přepínáte k tomu určenými klávesami. Jednou z takových je třeba i Multi-Device Keyboard K480. Craft jde ale ještě dál.

Craft

 

Všemi deseti a (snad) bez chyb

Díky větším rozměrům klávesnice, Craft totiž poskytuje i numerický blok, je i samo její balení větší. Uvnitř něho najdete kromě klávesnice i přijímač Unifying, nabíjecí USB-C kabel a nezbytnou uživatelskou dokumentaci.

 

Craft

Při vyndávání klávesnice vás ihned zarazí její váha. Klávesnice totiž váží bezmála jeden kilogram. Při manipulaci tuto hodnotu sice pocítíte, díky ní, a pogumovaným ploškám z její spodní strany, ale sedí na stole jako přibitá.

Tvořte ve svém živlu.

Sklon klávesnice a zdvih jednotlivých kláves je přesně takový, jaký je ideální rychlému a bezchybnému psaní – na designové externí klávesnici. I tak škoda, že jakkoli jinak klávesnici polohovat nelze. Pokud píšete zejména na nových klávesnicích MacBooků a MacBooků Pro, které, řekněme si to upřímně, nejsou k zadávání obsáhlých textů zrovna ideální, možná budete z Craftu nadšení.

Craft

Zvýšená stabilita kláves snižuje hlučnost a optimalizuje odezvu, díky čemuž každý stisk ucítíte, avšak neuslyšíte. Na kulový profil kláves, který byl stvořen pro přesnost, vám vaše prsty přesně padnou a díky prvkům pro jejich navádění se budete na klávesnici snadno orientovat i poslepu. Navíc vás z ní díky měkkému chodu nebudou bolet prsty.

Samotné psaní má jen jednu vadu na kráse, kterou mnozí ani nezpozorují. Pokud máte těžké ruce a do kláves opravdu bušíte vší silou, bude se ta mírně prohýbat. Přece jen jsou klávesy usazeny v relativně tenkém plastovém těle. Hliníkový je jen horní rám, který v sobě ukrývá indikační diodu, zapínací/vypínací tlačítko a USB-C nabíjecí konektor.

Craft

 

Díky za ten prostor a možnosti

Klávesy jsou příkladně veliké a poskytují optimální mezery. Oproti ostatním klávesnicím se zde věnuje i maximální pozornost prostotu pro šipky. Nejsou totiž stísněné někde pod shiftem, ale najdete je na klasickém místě právě mezi shiftem, ctrl a numerickým blokem.

Craft

Vyjma něho zde najdete systémové klávesy na ovládání hlasitosti, určování jasu displeje i podsvícení klávesnice, klávesy pro zobrazení plochy, pro přehrání a pauzu a podobně. Nechybí ani klávesy typu insert, home, delete, end atd.

Craft

Nad těmito klávesami se pak nacházejí tři konfigurovatelné, díky kterým se přepínáte až mezi třemi zařízeními, se kterými je klávesnice spárovaná. Mohou to být počítače, tablety i telefony. A to není vše, v čem Craft vyniká.


Společnost Logitech, zaměřující se na inovaci a kvalitu, vyvíjí osobní periferní zařízení, která lidem umožňují si lépe vychutnat digitální svět. Začali v roce 1981 a od těch dob rozšířili svou odbornost v designu produktů mimo tuto oblast. S produkty prodávanými téměř v každé zemi světa nyní vedoucí postavení společnosti Logitech v oblasti inovací zahrnuje široké portfolio osobních periferních zařízení (bezdrátových i kabelových), se speciálním důrazem na produkty pro ovládání počítačů, hraní her, komunikaci přes internet, digitální hudbu a ovládání systémů domácí zábavy.

Zdroj: Logitech.cz


Kolem se toč

To hlavní je totiž kreativní ovládací kolečko nazývané Korunka, které se přizpůsobí vámi používané aplikaci a poskytne vám okamžitý přístup ke specifickým funkcím pro danou úlohu. Tím budete při práci efektivnější a koncentrovanější.

Craft

Korunku lze ovládat třemi způsoby – stisknutím, otočením a stisknutím s následným otočením. Všem třem variantám si můžete nastavit různé funkce. V systému ji lze využít třeba pro ovládání hlasitosti otáčením, přehrání nebo zastavení přehrávání stisknutím, či přeskočení přehrávané skladby stisknutím s následným otočením. Na jakou stranu kolečkem v takovém případě otočíte, taková skladba se začne přehrávat – buď následná nebo ta předchozí.

„Je důležité mít k dispozici nástroj, který vám umožní dokonalé soustředění se na vaši tvorbu.“ Pawel Norbert, Výtvarný umělec

Klávesnice Craft je určena zejména pro grafiky a designéry. V systému macOS (ale i Windows) tak můžete v aplikaci Adobe Photoshop CC regulovat jas, v Adobe Illustrator CC zase měnit tloušťku čar atd. Vše samozřejmě pouhým otočením kolečka. To umí i zvětšovat text v PowerPointu, nebo třeba během okamžiku vytvářet grafy v Excelu.

Craft

Vše si navíc můžete nastavit dle vaší libosti. Stačí si nainstalovat aplikaci Logitech Options https://www.logitech.com/cs-cz/product/options, která vám to umožní. Ta vám poskytne i alternativní nastavení k funkčním klávesám, takže si je můžete optimalizovat dle svého specifického používání.

 

Může být podsvícení klávesnice Inteligentní? Může!

Mít podsvícenou klávesnici se hodí při práci ve večerních a nočních hodinách a zejména v případě, že se potřebujete na klávesy dívat. Klávesnice Craft podsvícení svým uživatelům nabízí a to hned podsvícení chytré.

Craft

Jakmile se k ní vaše ruce přiblíží, podsvícení se aktivuje. V hraně klávesnice je totiž umístněný senzor, který toto zajištuje. Jas podsvitu kláves se navíc automaticky přizpůsobí měnícím se světelným podmínkám. Lze jej ale také regulovat přímo na klávesnici.

 

Evoluci nezastavíš

Klávesnice Logitech Craft je unikátní. Může za to speciální ovládací Korunka i chytré podsvícení kláves. Zároveň vám poskytne dostatek prostoru pro jednotlivé klávesy, které mají ideální zdvih. To oceníte zejména, pokud píšete na stísněnějších klávesnicích notebooků. Hodí se i možnost mít ji propojenou se třemi zařízeními, mezi kterými se přepínáte klávesami k tomu určenými.

Craft

Oproti svým předchůdcům (např. první K480 nebo poslední K780) už nenabízí stojánek na další vaše zařízení. Ne každému se také musí líbit cena klávesnice. Ta byla původně posazena na částku 5 499 Kč, nyní ji lze sehnat už od téměř čtyř tisíc a sedmi set korun. Na druhou stranu to je ale jen o 500 Kč více, než zaplatíte za tu od Applu, která také disponuje numerickým blokem. Nenabízí však žádnou přidanou hodnotu.

Klady

  • Spárování až se třemi zařízeními
  • Kreativní ovládací kolečko
  • Plnohodnotný prostor pro šipky
  • Numerický blok
  • Inteligentní podsvícení
  • Systémové klávesy
  • Logitech Unifying

Zápory

  • Prohýbání klávesnice
  • Jediná možná poloha sklonu
  • Váha

Název: Logitech Craft

Cena: od 4 647 Kč

Parametry: Bezdrátová technologie Logitech Unifying 2,4 GHz, technologie Bluetooth low energy, dosah bezdrátového připojení 10 metrů, 3 indikátory připojení, indikátor klávesy Caps lock, indikátor stavu baterie, nabíjení pomocí kabelu USB typu C, kompatibilní s myšmi s funkcí Logitech Flow

Kompatibilita: Vyžaduje zařízení kompatibilní s technologií Bluetooth low energy s podporou klávesnice (Bluetooth HID), Logitech Options v systému Windows 7 a vyšším, macOS 10.11 a vyšším

Rozměry: výška: 149 mm; šířka: 430 mm, hloubka: 32 mm; hmotnost: 960 g

Logitech Craft je bezdrátová klávesnice umožňující špičkovou úroveň psaní s univerzálním ovládacím kolečkem, které se přizpůsobí vámi prováděné činnosti. Společnost Logitech nabízí široké portfolio bezdrátových klávesnic jak k počítačům, tak k mobilním zařízením typu iPad a iPhone. Její Bluetooth klávesnice vám umožní připojit se až ke třem zařízením, mezi kterými se přepínáte k tomu určenými klávesami. Jednou z takových je […]

Hodnocení

Design
Kvalita zpracování
Využití
Váha a rozměry
Cena

Skvělý

Shrnutí : Klávesnice Logitech Craft je unikátní. Může za to speciální ovládací korunka i chytré podsvícení kláves. Zároveň vám poskytne dostatek prostoru pro jednotlivé klávesy, které mají ideální zdvih.

User Rating: Be the first one !
90


Kam dál?