iPhone

Bezdrátové nabíjení je trend. iPhone 2019 tak nabije další zařízení


Více jak půl roku před představením telefonů iPhone 2019 jsou zde další zvěsti o jeho funkčnosti. Vylepší se bezdrátové nabíjení a zvětší se i baterie.

To, že iPhone 2019 nabídne tři hlavní fotoaparáty, je téměř jistotou. Stejně jako to, že se příliš nezmění jeho design. Apple by do něho ale mohl implementovat lepší bezdrátové nabíjení. To by nemuselo fungovat jen k nabíjení telefonu, ale ten by tak mohl nabíjet i dané příslušenství, jako např. AirPody druhé generace.

iPhone se třemi objektivy

Se zprávou přišel, jak jinak, analytik společnosti TF International Securities Ming-Chi Kuo. Jeho tvrzení ve výzkumné práci pro zákazníky hovoří o tom, že si všechny modely iPhone 2019 zachovají Lightning konektor a budou obsahovat TrueDepth kameru i se svým specifickým výřezem v displeji.

Apple letos plánuje nový 16 nebo 16,5palcový MacBook Pro

 

Tři bratři iPhone 2019

Všechny modely (opět se očekávají tři, kdy jedna varianta bude nástupcem modelu XR) by měly mít integrované tzv. ultra široké pásmo (UWB), které poslouží k navigaci uvnitř interiéru. Dále by mělo dojít na matné sklo či větší baterii. Ta se bude moci nejen že dobíjet bezdrátově, ale umožní i bezdrátové nabíjení jiného zařízení, jako Qi nabíjecí podložky.

Toho by se samozřejmě primárně využilo k nabíjení druhé generace sluchátek AirPods, které by měly bezdrátové nabíjení přinést. Jestli se jich do té doby dočkáme, nebo budou představeny až s iPhony, je velkou neznámou. Pouzdro první (a zatím jediné dostupné) generace lze totiž dobíjet pouze pomocí Lightning konektoru.

Je zde další koncept toho, jak možná bude vypadat iPhone 11

Stejnou funkci, jakou by dostaly nové iPhony, prý chystá i Samsung u jeho modelu Galaxy S10, který by tak měl nabíjet sluchátka Galaxy Buds. Tento telefon se však má představit již 20. února v San Franciscu. Oproti tomu se dá s jistotou říci, že nové iPhony přijdou až v září.

Zdroj: AppleInsider.com