Mac

Apple letos plánuje nový 16 nebo 16,5palcový MacBook Pro


Nejen nové iPhony a iPady. Aktuálně to vypadá, že letos přijde i 16 nebo 16,5palcový MacBook Pro. Alespoň dle informací od uznávaného analytika.

Analytik společnosti TF International Securities Ming-Chi Kuo opět přichází s novými informacemi o plánovaném rozšíření portfolia společnosti Apple. Protože je ve svých předpovědích poměrně úspěšný, mohli bychom se tak letos dočkat 16 nebo 16,5palcového MacBooku Pro.

Apple MacBook Pro

15palcové varianty si oblíbili nejen hráči her, ale také profesionální designéři. O palec nebo palec a půl větší úhlopříčka by jim tak poskytla ještě větší využití takového stroje. Upgradovaná verze 13palcového MacBooku Pro by navíc mohla podporovat až 32 gigabajtů paměti RAM.

MacBook Air 2018 – vyplatí se a pro koho je vlastně určen?

 

16,5palcový MacBook Pro namísto toho 17palcového

Apple od roku 2012 nabízí největší MacBook s 15palcovou úhlopříčkou. Do té doby byl v jeho portfoliu ještě 17palcový model, který posléze již nebyl nijak aktualizován a byl z nabídky společnosti vyřazen. S větší úhlopříčkou a novějšími komponentami se dá ale také očekávat razantní nárůst ceny. Dovolit si jej tak budou moci jen ti, kteří vědí, že se jim vynaložené finance vrátí.

Otázkou do pranice tak je, zda má taková úhlopříčka v přenosném počítači ještě smysl. Zda se spíše nevyplatí pořídit si k menšímu stroji rozměrný monitor, či nemít malý přenosný počítač na cesty a profesionální pracovní stanici doma či v kanceláři. Ne nadarmo Apple od větších MacBooků již jednou ustoupil a představil spíše ten menší, 12palcový.

12palcový MacBook jakoby přestal zapadat do portfolia Applu. Proč?

Nehledě na cenu, myslíte si, že má 16 nebo 16,5palcový MacBook Pro své opodstatnění? Napište nám to do komentářů pod článek.

Zdroj: AppleInsider.com