Beoplay P6 je střední bezdrátový reproduktor s velkým zvukem

Čistý design, příjemná velikost, USB-C port nebo 360stupňový zvuk. To je bezdrátový reproduktor Beoplay P6 a umí toho mnohem víc.

Na trhu je bezdrátových reproduktorů velká spousta a kdekdo se v jejich nabídce ztrácí. Beoplay P6 je unikátní a rozhodně není pro každého. Pokud ale požadujete výborný zvuk společně s elegantním vzhledem, může to pro vás být ideální volba.

Kromě zvukového přednesu se stále více dostávají do popředí přidané funkce a těmi P6 disponuje. Nejvíce mě nadchl prostorový, 360stupňový zvuk. Skutečně je tak jedno, kam reproduktor umístíte a jak bude namířený k vaším uším. Hraje kolem své osy ve všech směrech stejně.

 

V balení najdete i USB-C kabel

V krabici toho moc nenajdete. Určitě by se hodil nějaký vak nebo pouzdro na přenášení. Výrobci jej ale vynechali a soustředili se hlavně na samotný produkt. Ten má na sobě praktické kožené poutko, nebo spíš pořádné pouto. Kůže je velmi příjemná a měla by vydržet i extrémní zacházení.

Pod reproduktorem je uložen černý USB-C kabel. Díky za něj! Hodně reproduktorů v dnešní době stále volí zastaralé microUSB. To bohužel nepůsobí tak prakticky, protože se vždy musíte trefit přesně do zdířky konektoru. Konec USB-C kabelu můžete naopak zasunout jakkoliv, je totiž oboustranný.

Balení tedy moc parády nenadělá, ale o něj tu jde až v poslední řadě. A je to dobře. Po zakoupení Beoplay P6 totiž budete ještě nějakou dobu přicházet na všechny vychytávky a že jich není málo.

 

Beoplay P6 je pořádný macek

Když jsem reproduktor z krabice vyndal, překvapila mě jeho váha. Byl opravdu těžký a hned bylo patrné, že nedorazil žádný „plasťák“. Značka Bang & Olufsen je známá svým prémiovým pojetím a nechce působit jako levný šunt. To se jí rozhodně daří.

Spodek je lemovaný gumovým páskem, díky kterému reproduktor stabilněji usadíte na podložku. Vibrace kolem něj při hraní jsou naprosto minimální a guma je hezky eliminuje. Perforace v hliníkovém šasi na dvou největších plochách umožňuje průnik zvuku. Je to vzhledově i prakticky podařené. Kožené poutko na stran lze úplně vyndat, ale s ním mi přijde reproduktor zajímavější.

Horní strana skýtá 5 tlačítek. Obligátní na volbu úrovně hlasitosti, zapínací tlačítko a to pro zapnutí Bluetooth párování a přepínání. Novinkou je pak prostřední programovatelný čudlík. V aplikaci Beoplay si lze zvolit mezi 4 možnostmi a nebo jej úplně zakázat. Já nechal přednastavenou volbu, kdy jednoduchý stisk zastaví nebo opět spustí skladbu, dvojitý přeskočí na další a trojitý stisk se vrátí o skladbu zpět.

Další možností je nastavit vyvolání funkce Tone Touch. Ta po stisku středového tlačítka okamžitě přepne do reprodukce s přednastaveným ekvalizérem. Ten si v aplikaci nastavíte také. Třetí možnou volbou je vyvolání naposledy přehrávané skladby a poslední pak přivolání hlasové asistentky Siri.

Není zatím obvyklé, aby tak velký reproduktor disponoval tolika dalšími funkcemi a 360stupňovým zvukem. Aplikace Beoplay je navíc opravdu skvělá!

 

Beoplay aplikace je výborná a umí spojit i více reproduktorů

Aplikace Beoplay se celkově povedla a už s mým prvním testovaným produktem od této značky Beoplay P2 jsem si jí oblíbil. Nikde není hromada nastavení, ale když už, jde vše zařídit rychle a elegantně. Na první pohled vidíte zbývající výdrž baterie, máte přístup k ekvalizéru a pokud disponujete více produkty této značky, lze mezi nimi přepínat.

V souvislosti s aplikací je nutné zmínit možnost spárování více reproduktorů. Tím disponují pouze některé modely a zrovna P6 umožňuje propojení dvou kusů zároveň a přehrávání ve stereo módu. Není to tedy jenom obyčejné spojení dvou reproduktorů, ale každý po spárování zastupuje jiný kanál. Tuto funkci podporuje už i několik dalších reproduktorů jiných značek.


Něco málo o značce

Bang & Olufsen je špičková dánská společnost spotřební elektroniky, která navrhuje a vyrábí zvukové produkty, televizory a telefony. Byla založena v roce 1925 Peterem Bangem a Svendem Olufsenem. V roce 2004 společnost otevřela v České republice továrnu, kde zaměstnává přibližně 250 zaměstnanců, kteří vyrábějí převážně zvukové výrobky.

Zdroj: Wikipedia.org


Zvuk je prostě bomba!

Obvykle nehýřím moc superlativy a snažím se zůstat při zemi a objektivní. Beoplay P6 ale hraje opravdu naprosto skvěle. Má se do čeho opřít, kilo hliníku je znát a špičkový výkon 215 W dělá své. Ten zajišťují celkem 3 ukryté reproduktory. Jeden 36wattový woofer pro nižší tóny a basy a dva 30wattové s plným polem působnosti. Není to moc obvyklé, protože často se výrobci uchylují ve větších reproduktorech k integraci basového a výškového reproduktoru zvlášť. Ale funguje to. Basová složka je opravdu impresivní.

Pro představu, jak silně reproduktor hraje, jsem jej v místnosti postavil do výšky své hlavy a zhruba 5metrové vzdálenosti. Když jsem hudbu spustil na poloviční hlasitost (přehráváno z iPhonu 8 Plus a Apple Music), bylo to tak akorát, abych vše slyšel a bylo mi to příjemné. Venku by se ale zvuk začal více ztrácet a bylo by nutné hlasitost přidat.

Každopádně v momentě, kdy byste hlasitost zvedli na maximum, není možné ve 20metrové místnosti přehrávání z Beoplay P6 vydržet. Ideální využití je v tomto případě zahradní party a to před desátou hodinou večer. Když máte opravdu velkou zahradu, spárujte dva reproduktory. Je ale možné, že už neuslyšíte vlastního slova.

Velmi sympatické je i množství užitečných detailů. O poutku už řeč byla. Dole je vedle USB-C konektoru LED dioda upozorňující červenou barvou na nutnost dobití a pokud je úroveň energie malá, reproduktor automaticky ztiší, aby prodloužil dobu hraní. Basů je dost, ale to je vždy o zvyku posluchače. Já si na charakter zvuku zvykl velmi rychle a bohužel pro mě, při poslechu horších reproduktorů, kterých je naprostá většina, je musím vypínat.

Klady

  • Plnost zvukového projevu
  • Množství přidaných funkcí
  • Elegatní vzhled s koženým poutkem
  • USB-C konektor a nabíjecí kabel

Zápory

  • Cena

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti Bang & Olufsen.

Název: Bezdrátový reproduktor Beoplay P6

Cena: 10 290 Kč

Parametry: zabudovaná baterie o kapacitě 2 600 mAh a výdrží 16 hodin; nabíjení přes USB-C, 3 hodiny nabíjení na 100 %; 2 barevné varianty – černá a stříbrná; použité materiály: hliník, plast, kůže; měniče 2x 1,5″ a 1x 4″, menší pro plný rozsah a větší pro basy; výkon: 1 x 36 W + 2 x 30 W, špičkový 215 W; přiložený USB-C kabel o délce 125 cm; zvukový rozsah: 55-20000 Hz; 360stupňový zvuk; integrovaný mikrofon; možnost spárování dvou reproduktorů do stereo módu; odolné vůči prachu a stříkající vodě (IP54)

Kompatibilita: Všechny zařízení s Bluetooth a možností přehrávání hudby

Rozměry: výška: 170 mm; šířka: 130 mm, hloubka: 68 mm; hmotnost: 1 kg

Čistý design, příjemná velikost, USB-C port nebo 360stupňový zvuk. To je bezdrátový reproduktor Beoplay P6 a umí toho mnohem víc. Na trhu je bezdrátových reproduktorů velká spousta a kdekdo se v jejich nabídce ztrácí. Beoplay P6 je unikátní a rozhodně není pro každého. Pokud ale požadujete výborný zvuk společně s elegantním vzhledem, může to pro vás být ideální volba. Kromě […]

Hodnocení

Kvalita zpracování
Zvuk
Váha a rozměry
Cena

Velmi dobré

Shrnutí : Parádní a silný zvukový projev v elegantním balení a s přidanými pokročilými funkcemi. Jediným otazníkem pro koupi může být cena, která je vyšší.

User Rating: Be the first one !
88


Kam dál?