Apple TV

Aquaman je zřejmě prvním filmem, který byl ukraden z iTunes filmotéky


Na torrentových stránkách se objevila 4K verze filmu Aquaman. Podle všeho to vypadá, že byl ukraden z iTunes filmotéky, což se stalo vůbec poprvé.

Jak uvedl web Torrentfreak, vypadá to, že soubor s názvem „Aquaman.2018.2160p.WEB-DL.DDP5.1.HDR.HEVC-MOMA“ byl počátkem tohoto týdne ukraden z iTunes. Ochrana, kterou zatím nedokázal nikdo prolomit, by tak byla poprvé v historii prolomena.

Streamování filmů do Apple TV, Xboxu či Playstationu? Zkuste aplikaci Plex

 

Aquaman může vstoupit do historie

Když se podíváme na název souboru, tak hned několik částí z pojmenování napovídá, že právě iTunes je místo, odkud pochází. WEB-DL je označení pro soubor z video služby, což může být například Netflix, HBO GO nebo právě iTunes. Dále je jasné, že se jedná o soubor v rozlišení 4K. Tak se poprvé objevil zrovna na iTunes a krátce po jeho vydání, kdy došlo k odcizení, nebyl na žádné jiné službě k dispozici.

Aquaman

Zatím není jasné, jak by hackeři film získali, protože jedinou možností, jak se v iTunes k 4K obsahu dostat, je přes Apple TV a operační systém tvOS. Mohlo by to znamenat bezpečnostní hrozbu pro majitele Apple TV a Apple by musel ihned přistoupit k opatření.

Zdroj: Macrumors.com