Aplikace a HryApple TV

Streamování filmů do Apple TV, Xboxu či Playstationu? Zkuste aplikaci Plex


Pokud jste někdy přemýšleli nad otázkou, jak jednoduše na streamování filmů do Apple TV, máme pro vás tip na užitečnou aplikaci Plex.

Při čtení prvních řádků vás jistě napadlo – vždyť z Macbooku se dá téměř vše do Apple TV streamovat nativně a právě to je kouzlo celého ekosystému Applu. Máte pravdu, do jisté míry dá, ale pokud si například stáhnete nějaký film, jehož formát nepodporuje výchozí QuickTime Player, do Apple TV ho zkrátka nedostanete. Proto pro vás máme tip na aplikaci Plex, která je zdarma, ale obsahuje prémiové, placené funkce. Na začátek je dobré zmínit, že verze zdarma bohatě postačí většině uživatelů a prémiové funkce tak nejsou ničím, co byste nutně potřebovali.

Plex dokáže streamovat téměř vše, na co si vzpomenete (videa, fotky, hudbu, domácí videa atd.). Výhoda aplikace je zejména v tom, že umí streamovat do obrovského množství různých zařízení a tak není nutné, abyste byli vybaveni zrovna nejnovější verzí Apple TV. Plex podporuje například již zmíněnou Apple TV, Google Chomecast, Roku TV, Xbox 360, Xbox One, Playstatin 3 a 4, Nvidia Shield, Android TV, či webové rozhraní na jakémkoli počítači. Podporovaných zařízení je tedy více než dost a vybere si tak snad každý.

 

Streamování filmů do Apple TV jednoduše

Princip aplikace Plex je velice jednoduchý. Do svého počítače, ve kterém máte uložen onen obsah, který chcete streamovat, si musíte stáhnout Plex Media Server (dostupný pro macOS, Windows a Linux), který vytvoří z vašeho Macu či PC „mozek“ všeho dění. Důležité je také určit obsah, který se bude stremovat a následně cílovou složku v počítači (filmy, hudba atd.). Poté si jen stáhnete Plex aplikaci do podporovaného koncového zařízení, které následně autorizujete v počítači pomocí vygernerovaného kódu. To je vše a zabezpečené streamování multimediálního obsahu může začít.

Pro „základnu“ celého streamování je dobré vybrat počítač, který se nevypíná a v nejhorším případě se pouze uspí. To kvůli tomu, aby knihovna multimédií byla stále aktuální a připravena k streamování. Velkým plusem celého ekosystému je také to, že Plex za vás vybere náhledové obrázky k filmům a ukáže vám i nějaké to info o hercích a podobně. S nadsázkou lze říci, že Plex vám umožní vytvořit si takový domácí „Netflix“.

Jak jsem zmínil na začátku, Plex je zdarma, ale obsahuje placené funkce (jedná se zejména o placené měsíční členství či odemknutí všech funkcí za větší, jednorázovou částku). Placenou funkcí je například podpora mobilních zařízení, která ve verzi zdarma nefunguje (iOS, Android, Windows Phone) či synchronizace přes cloudovou službu a další. Na druhou stranu, pokud plánujete streamovat primárně do televize, na kterou máte připojenou například Apple TV či Xbox, v pohodě vám bude stačit verze zdarma.

Oficiální stránky Plex naleznete ZDE.

icon
PlexPlex Inc.EntertainmentZdarmaStáhnout

Do komentářů nám dejte vědět, zda například již Plex použiváte, nebo používáte na streamování zcela jinou aplikaci.