Apple Watch

Apple Watch 4 ciferníky zvětšují a nabídnou hned 2 úplně nové


Apple Watch Series 4 disponují větším displejem, a tak tento prostor lze využít pro zobrazení více informací. Nové Apple Watch 4 ciferníky to ukazují.

Kromě standardních ciferníků, na které jsme zvyklí, se poslední generace Apple Watch bude chlubit dvěma úplně novými. A nebude je možné nastavit nikde jinde než na právě Apple Watch Series 4. Infograph a Infograph Modular, jak je Apple oficiálně nazývá, nabízí hlavně více prostoru na komplikace, rychlé volby pro přístup do aplikací. Těch se vejde na displej až 8 a znamená to tak dvojnásobný nárůst oproti minulosti.

 

Apple Watch 4 ciferníky v plné kráse

Infograph využívá prostor bezezbytku a kolem analogových hodin umístíte 4 komplikace do každého rohu. Pokud aplikace podporuje i další zobrazení, může se u ní ukázat i jednoduchý graf nebo graficky znázorněný status. Například zbývající výdrž baterie tak uvidíte ztvárněnou nejen číslem, ale i graficky.

Uvnitř hodin pod ručičkami jsou další 4 umístění pro komplikace. Tady už žádné další grafické znázornění nehledejte, jedná se pouze o ikonu dané aplikace. I tak je ale jasné, že chvilku po nastavení všech 8 komplikací se budete muset chvíli orientovat, kde co všechno leží.

 

Druhý ciferník pro Apple Watch 4 zobrazuje 6 komplikací

Druhý debutant už ukazuje komplikace na různých místech a pokud najdete využití, možná si oblíbíte spíš ten. V zobrazení naleznete jednu komplikaci v pravém horním rohu nad digitálními hodinami, druhou vlevo vedle hodin, další ve větší středové části a zbývající 3 dole. Středová komplikace dokáže zobrazit například celý graf srdečního tepu a ta vpravo nahoře ukáže více informací než jen ikonu, vhodná může být třeba pro datum.

Přizpůsobit si ciferník můžete rovnou na hodinkách, ale přehlednější je možná využití aplikace Watch v iPhonu. Ještě je nutné dodat, že oba nové ciferníky je možné nastavit pouze na nejnovější generaci Apple Watch Series 4 a na starší nejsou dostupné. Je to hlavně kvůli využití více místa na nových hodinkách.

Jak se vám nové Apple Watch 4 ciferníky líbí? Dejte nám vědět do komentářů!