Apple Watch

Apple Watch 3 vs 4. Které pořídit k Vánocům?


Vánoce jsou za rohem, ale někteří se stále rozhodují zda Apple Watch 3 vs 4. Pro zjednodušení přinášíme srovnání třetí a čtvrté generace.
Na Applišti už byla publikována naše recenze Apple Watch Series 4, takže pokud jste ji nečetli, běžte to napravit. Jak už jste si určitě povšimli, Apple i APR kromě nejnovější generace stále nabízejí i tu třetí. A ta láká zejména sníženou cenu. Dilema tedy spočívá v tom, kterou z nich pořídit?

Apple Watch 4 recenze – hodinky už počtvrté a ještě lépe

Pro koho mají nové modely smysl

Začneme tím, pro koho má upgrade vůbec smysl. Pokud stále ještě vlastníte první generaci, značenou jako Series 0, není nad čím přemýšlet. Hodinky dozrály a jejich využitelnost je mnohem dál, než ty vaše umí. I pokud vlastníte Series 1, potažmo Series 2, upgrade se vyplatí. V každém případě si polepšíte nejen v rychlosti, ale také v lepších senzorech a často i ve funkcích navíc.

Majitelé třetí generace to mají o poznání těžší. Jejich hodinky jsou velmi slušně rychlé, dobře vybavené a stále umí mnoho. Navíc i samotný Apple je očividně hodlá podporovat a nabízí je jako levnější a dostupnější variantu k poslední čtvrté generaci.

Apple Watch

Co získám koupí trojek nebo čtyřek?

Už je nám tedy jasné, komu se upgrade vyplatí. Co získáte upgradem na třetí a čtvrtou generaci? V prvé řadě neskutečnou rychlost. Nové procesory tikají, co mohou, aby byly odezvy systému rychlé, aplikace se svižně přepínaly, a přitom zůstala zachována výdrž na 18 hodinách používání. Ta je často u posledních generací vyšší, díky úspornějším procesorům a optimalizaci systému.

Apple Watch Series 3 a Series 4 rovněž přináší vyšší voděodolnost. Stále se sice s hodinkami nemůžete potápět, ale plavání v bazénu nebo v moři hravě zvládají. V zahraničí mají to štěstí, že si často mohou rovněž pořídit LTE modely, my se snad někdy taky dočkáme. Novější modely mají také vyšší kapacitu úložiště, což je příjemné pokud s hodinkami například chodíte běhat.

Apple Watch 4 komplikace

Přímé srovnání Apple Watch 3 vs 4

Při přímém srovnání parametrů z toho vyhází lépe čtyřky, ostatně to zmiňovala i recenze Apple Watch 4. Series 3 se drží osvědčených velikostí 38 mm a 42 mm. V jejich srdci tepe dvoujádrový procesor S3. OLED displej nabízí rozlišení 272 x 340 pixelů u 38 mm varianty a 312 x 390 pixelů u 42 mm varianty. Udávaná výdrž se opět zastavila na hodnotě 18 hodin, ač hodinky vydrží bez problému celé dva dny provozu.

Series 4 naopak mírně narostly. Verze 40 mm má 324 x 394 pixelů a 44 mm verze nabízí dokonce 364 x 448 pixelů, což je pro zajímavost rozlišení podobné prvním iPhonům. Nabízí také lepší technologii displeje LTPO OLED. Apple se pokusil o více zaoblené rohy a displej je dotažený více do okrajů, podobně jako u nových iPhonů. Hodinky jsou o něco tenčí, ale pouhým okem rozdíl 0,7 mm příliš nepoznáte.

Všechny hodinky čtvrté generace pohání velmi rychlé 64bitové dvoujádrové procesory a mají shodně 16 GB flash paměti. Nabízí rovněž hlasitější reproduktor a lepší mikrofon, ačkoli při telefonování ve městě vás druhá strana stále příliš neuslyší.

Apple rovněž přepracoval snímačer tepu, aby hodinky podávaly přesnější výsledky anebo akcelerometr. Bluetooth je ve verzi 5.0 a uživatelé v USA už dnešním dnem mohou využívat funkci měření EKG, která je exkluzivní pro čtvrtou generaci hodinek.

Apple Watch Series 3

 

Tak které koupit?

Výsledek je poněkud jednoznačný. Duel Apple Watch 3 vs 4 vyznívá jasně. Pokud si můžete dovolit zaplatit cenu 12 090,- Kč za Apple Watch Series 4, není žádný důvod kupovat předchozí generaci. Nabízí opravdu hodně vylepšení, nejen co se výkonu týče, ale potěší i drobnosti, jako je haptická odezva korunky. Apple Watch 4 jsou prostě a jednoduše ve všech směrech lepší.

Pokud však nemáte 3 500,- Kč navíc, dobrou službu stále udělají i Apple Watch Series 3. Pořád nabízejí dostatek výkonu a potenciál do budoucna. Než, a jestli vůbec, k nám dorazí EKG, tak můžete bez obav odepsat jednu z hlavních funkcí nové generace. S výdrží jsou na tom podobně a mrzet vás možná bude jen menší displej. Koupí trojek však vyloženě chybu určitě neuděláte.