Firma AppleiPhone

Apple v roce 2018 vyměnil baterie v 11 milionech iPhonů


Po zavedení speciálního programu, vyměnil Apple v roce 2018 v telefonech iPhone na 11 milionů baterií. To má za následek slabší prodeje nových modelů.

Každý předchozí rok společnost vyměnila baterie v jednom až dvou milionech iPhonů. Apple v roce 2018 však vyměnil o 9 až 10 milionů baterií více. Může za to speciální program, který zavedl po mediální masáži cíleného zpomalování jeho telefonů s instalací operačního systému iOS 10, ve kterém také přibyla nová funkce Kondice baterie.

Apple v roce 2018

Právě toto je jeden z důvodů, proč si nové iPhony v prodejních číslech nevedou tak dobře. Právě tito uživatelé, kteří si nechali pouze vyměnit baterii, by si totiž jinak pořídili nový model telefonu a tím přispěli do kasičky Applu o něco více, než jen částkou za novou komponentu (29 dolarů). Společnost totiž aktuálně upravila předpokládané příjmy na výši 84 miliard dolarů, což je značný pokles z původně očekávaných 93 miliard.

Proč iPhone XR není úspěšný v Číně a nejen tam

Vstřícný krok pro člověka, ne tak pro investora

Jak to, že Apple nevěděl, jaký bude mít výměnný program vliv na zisky, je otázkou. Dá se spíše tušit, že to věděl, ale jen o tom nechtěl informovat, aby ještě více uměle nesnižoval prodejnost nových zářijových modelů telefonu iPhone. A také aby oddálil znepokojivou zprávu pro všechny jeho investory.

Na druhou stranu, krok společnosti s výměnným programem má dopad ještě na dvě věci. První je, že Apple na některých trzích reaguje na horší prodeje jeho telefonů snížením ceny, z čehož jednoznačně profituje zákazník. Druhá je pak ta, že o poznání méně zařízení muselo být určeno k recyklaci. Z toho profituje nejen zákazník, kterému stále velice dobře poslouží i jeho starší zařízení, ale i matička Země. Příště by totiž Apple nemusel výrobu nových modelů tolik nadhodnotit.

 

Zdroj: Macrumors.com