Apple WatchFirma Apple

Apple prohrál spor se společností Swatch. Žaloval ji kvůli podobnosti sloganu „Think Different“

Apple má za sebou další soudní spor. Tentokrát jej nevyhrál, soud se totiž přiklonil na stranu společnosti Swatch.


Apple ve Švýcarsku prohrál s tamní značkou Swatch soudní spor, jehož předmětem prý bylo neoprávněné použití sloganu připomínající jeho kampaň „Think Different“.

Švýcarský Federální správní soud rozhodl, že společnost Swatch může i nadále používat svůj slogan „Tick Different“, aniž by Applu musela platit jakoukoli pokutu. Se zprávou přišla agentura Reuters. Apple prý soudu neposkytl dostatečnou dokumentaci k tomu, že je jeho kampaň, která proběhla na přelomu 20. století, spojována právě s ním.

Think Different

Soudní spor trval již od roku 2017. Švýcarský výrobce hodinek totiž sloganem „Tick Different“ prezentoval jeho model hodinek Bellamy, které mají obsažený Visa NFC čip a je s nimi možné bezkontaktně platit.

Apple žaluje švýcarského výrobce hodinek Swatch, nelíbí se mu slogan „Tick different“

Jinak ale nejsou nijak chytré. Swatch Bellamy totiž obsahují klasický Quartzový strojek. Jejich pouzdro je plastové, řemínek silikonový. Na trh přišly už v roce 2015, kdy předběhly i Apple Watch. Generální ředitel společnosti Swatch Nick Hayek hned na začátku procesu uvedl, že jakákoli podobnost mezi oběma kampaněmi je pouze náhodná. Soud mu dal nyní za pravdu.

 

Nejen Think Different ale i one more thing

V roce 2015 už přitom společnost Swatch vyhrála ochrannou známku na známý slogan Steva Jobse „one more thing“, který používal ve svých keynote k představení obvykle nových a překvapivých produktů. Zástupci švýcarské značky však uvedli, že se u Applu rozhodně neinspirovali, ale že je na slogan navedl policejní poručík Columbo ve stejnojmenné televizní sérii. Ten se touto Frází totiž velice často doptával na dodatečné informace od podezřelých.

Aby toho nebylo málo, Swatch si nechal označit ochrannou známkou i název iWatch, protože se velice podobá názvu iSwatch. To však ještě před tím, než Apple představil jeho Apple Watch. Zde tak Swatch s iWatch samozřejmě uspěl, protože o tuto značku neměl nikdo jiný zájem.

Zdroj