Firma Apple

Apple Store na 5. Avenue v New Yorku se otevře už v první polovině roku 2019


Společnost Apple otevře v první polovině roku 2019 svůj ikonický Apple Store na 5. Avenue v New Yorku. Zvonu tak budete moci navštívit tuto unikátní skleněnou kostku.

Apple uzavřel manhattanský obchod v jedné z nejrušnějších tříd na světě už v roce 2017. Od té doby prochází rozsáhlou rekonstrukcí, která hlavně přidává nové prostory. Z obchodu by měla vysílat i stanice Beats 1. Podle Johna Powerse, generálního ředitele společnosti Boston Properties, se obchod otevře během první půle letošního roku. Přesné datum ještě samozřejmě známo není.

Babiš Apple Store přitáhne do Prahy. Další nesplnitelný slib, nebo pravda?

Po čas uzavření obchodu a jeho rekonstrukce provozovala společnost Apple Store nedaleko od původního místa. Na jeho nájem už si ale brousí zuby společnost Under Armour, což také nasvědčuje tomu, že Apple tyto pro sebe provizorní prostory brzy vyklidí. Před tím původním pak již v loňském roce zmizela i jeho ikonická skleněná kostka, jejíž odstranění prý stálo kolem dvou milionů dolarů.

Apple Store na 5. Avenue

Původní obchod navrhl designér Bohlin Cywinski Jackson a kalifornská společnost za ni dostala hned několik architektonických ocenění. Skleněná kostka byla nejdříve složena z 90 jednotlivých desek, ale na přání Steva Jobse byly ty vyměněny za 15 obrovských skleněných plátů. To aby obchod zdůrazňoval jednoduchost a čistotu ještě o to více. Dá se očekávat, že se vrátí, avšak jistě v mnohem modernější podobě.

 

5. Avenue plná luxusu

5. Avenue je hlavní ulice v centru Manhattanu v New Yorku. Táhne se od jižního konce Manhattanu do jeho severního konce a kvůli výhledu na park a historickým objektům v okolí je symbolem bohatství New Yorku. Mezi 34. a 59. ulicí je také nejdražší obchodní zónou na světě.

Na této ulici se nachází mnoho známých objektů, jako například New York Public Library, katedrála svatého Patrika, Rockefeller Center, Central Park a Guggenheimovo muzeum. Je zde také spousta obchodů, je to totiž nejznámější a nejdražší ulice v New Yorku a patří k nejdražším a nejznámějším i na světě. Jsou zde obchody jako Gucci, Armani, Vuitton, Lacoste, NIKETOWN, H&M a spousty dalších.

Zdroj: AppleInsider.com