Firma Apple

Apple Store v Izraeli nebude. Je Apple Store v ČR ohrožen?

Vyjednávání v Izraeli o tamním Apple Storu zkrachovalo. Jak to vypadá u nás? Zatím je ticho po pěšině.


Společnosti Apple zkrachovalo vyjednávání o Apple Storu v Izraeli. Doufejme, že na tom podobně nebude i Apple Store v ČR.

Apple údajně opustil plány na otevření Apple Storu v Izraeli poté, co žádný majitel centra v zemi nebyl ochoten souhlasit s podmínkami společnosti. Navrhované umístění bylo např. v Azrieli Sarona Tower, 61podlažním mrakodrapu v srdci Tel Avivu.

Apple Store

Přítomnost Apple Storu v dané lokalitě přiláká značné množství zákazníků a Apple s tímto také náležitě kalkuluje. Často se proto snaží dohodnout jisté výhody, právě z tohoto důvodu. Obvykle na tom tak vydělá nejen Apple, ale i pronajímatel prostoru. Ne tak v Izraeli, kde americká společnost aktuálně pěkně narazila.

První Apple Store v Izraeli by mohl být v mrakodrapu v Tel Avivu

Informoval o tom magazín Haaretz, který uvedl, že přítomnost Apple Storu v obchodním centru Azrieli Sarona Tower, který patří do sítě Azrieli Group, byla zamítnuta. A nejednalo se přitom o první nezdar americké společnosti na tomto trhu, protože ta to stejně neúspěšně zkoušela na více místech tohoto druhého největšího izraelského města.

Apple tedy vydal prohlášení, které je poněkud alibistické. Prý žádný řetězec v zemi není dostatečně připraven na to, aby měl to „potěšení“ poskytnout zákazníkům kamenný Apple Store. Věc se má samozřejmě jinak, řetězec by připraven byl, Apple by ale nesměl mít takové nároky.

 

Bude tedy Apple Store v ČR? A popřípadě kdy?

Některé státy Apple Store evidentně nechtějí, když nejsou schopné se s Applem domluvit. Některé by jej chtěli, ale zase o ně příliš nestojí sama společnost. Podobné je to i s obchodem Apple Store v ČR.

Babiš Apple Store přitáhne do Prahy. Další nesplnitelný slib, nebo pravda?

Po původních nadšených reakcích, že bychom se jej mohli v dohledné době konečně dočkat i u nás, je samozřejmě ticho po pěšině. Pro americkou společnost jsme přece jen malým trhem, který nemá přílišný potenciál a především, informace vycházejí z jediné schůzky Tima Cooka s naším premiérem.

Babiš Apple Store

A ten ať se může o prosazení Apple Storu v ČR snažit sebevíc, na něm to přece příliš nezáleží. Pokud tedy sám nekoupí nějakou nemovitost a Apple Store do ní nenastěhuje. A klidně i za hubičku z pronájmu, když má Apple takové nároky, aby se zalíbil voličům. Teoreticky si to přece dovolit může.

Jedno je ale jisté. Tady se Apple Store skutečně chce. I tak ale bude pravděpodobně veškeré dojednávání trvat roky.

Zdroj