iPad

Na Apple Special Event se možná představí hned dva nové iPady


25. března se můžeme těšit na Apple Special Event, na kterém americká společnost představí nejen novou streamovací službu, ale možná i duo tabletů iPad.

Informace pocházejí z twitterového účtu CoinX, který např. správně předvídal příchod tria loňských iPhonů, trefil i tloušťku podzimních iPadů Pro a další. Nyní informuje, že menší iPad by měl mít úhlopříčku 10,2 palce, větší pak 10,5 palců. Ani jeden z nich ale nebude mít přídomek Pro.

nejlepší displej rok

Apple by tímto krokem mohl zaplnit díru v cenové hladině mezi devíti tisíci, kolik stojí aktuální iPad a téměř 19 tisíci Kč, kolik stojí vyprodávaný 10,5palcový iPad Pro. Nové stroje by samozřejmě musely být někde ošizeny, aby nekanibalizovaly loňskou Pro linii. V ní 11palcový model začíná na částce 22 990 Kč a 12,9palcový na 28 990 Kč.

Jarní Apple Keynote bude 25. března. Apple představí novou službu i hardware

 

Skončí 9,7palcový model?

Znamená to i, že by Apple neměl aktualizovat jeho stávající 9,7palcový model, který by měl jeden z těchto dvou nahradit. Na březnové akci Apple Special Event by měly být představeny i nové generace iPadu mini a iPodu touch. Vše se dozvíme již 25. března. Na Applišti budete moci sledovat jak živý komentovaný přenos, tak textový přepis.

Zdroj: MacRumors.com