Aplikace a Hry

Apple show time Keynote je zde. Dojde i na službu pro placené hry?

O službě pro placené iOS hry se spekuluje již relativně dlouho. Odtajní Apple její podobu již dnes, nebo až na WWDC 2019?


Dnes v 18 hodin místního času začne velice očekávaná Apple show time Keynote. A možná se dočkáme více, než jen služby pro streamování videa.

To, že Apple představí jeho řešení streamování video obsahu je téměř jistotou. Již delší dobu se ale spekuluje i o změně modelu placení za herní obsah. Aktuálně jsou zde tituly, za které zaplatíte jednorázovou částku, a pak si jich obvykle užíváte dle libosti, bez nutnosti podstoupení dalších mikrotransakcích uvnitř hry.

Apple Keynote

Do druhé skupiny pak patří ty, které jsou k dispozici zdarma, ale za bonusový obsah zaplatíte nemalé peníze. A ty bývají mnohdy vyšší, než stojí plnohodnotná hra. Apple tak možná představí řešení, které vám umožní za měsíční poplatek hrát placené hry bez toho, aniž byste si museli každou kupovat.

 

Apple show time Keynote nemusí být jen o videu

Druhého případu se služba týkat nebude. V nich totiž přece jen závisí hodně na tom, kolik je hráč ochoten pustit peněz, aby měl v titulu různé výhody (kupování balíčků karet v Hearthstone nebo jednotek v Command & Conquer: Rivals PVP atd.). Finance z předplatného by pak byly mezi vývojáře rozděleny dle toho, kolik za měsíc u daného jejich titulu strávíte času.

Co právě hraji – přikazování a dobývání v Command & Conquer: Rivals PVP

Zdroje jako agentura Bloomberg hovoří, že není otázkou zda, ale kdy tato služba přijde. Apple by ji mohl představit již dnes, více o ni povědět v červnu na WWDC 2019 a naostro ji spustit na podzim s příchodem nových iPhonů a iPadů. Primárně se totiž bude jednat o mobilní hry dostupné na platformě iOS. Koneckonců heslo show time nemusí být spojeno jen s videem.

A je zde ještě jedna věc. Se službou by dnes totiž mohl být představen i iPod touch 7. generace, na kterého jsme minulý týden čekali poněkud marně. Ten by totiž jako herní zařízení mohl sloužit velice dobře a přímo na konferenci by na něm mohla být služba prezentována. Vyjma iOS by nakonec mohla služba fungovat i v Apple TV. Obecně se ale nepředpokládá, že by Apple představil novou její generaci.

Zdroj