iPhone

Apple Pay Cash, Najít iPhone a použití dvou SIM – jsou zde další videa vlastností iPhonu


Mnozí to vědí, pořád ale existují tací, kteří nemají o Apple Pay Cash, aplikaci Najít iPhone a možnosti použití dvou karet SIM v iPhonu ani páru. A to chce Apple změnit.

V pondělí nám americká společnost přinesla pět videí (podívat se na ně můžete zde), které ukazovaly jen něco málo z toho, co vlastně iPhone umí. Nyní přibývají další čtyři. Ty se tentokrát zabývají funkcemi, jako jsou multitasking, Apple Pay Cash, Najít iPhone nebo to, jak vlastně funguje více SIM karet v jednom iPhonu.

 

Multitasking je stěžejní funkcí, s jejíž pomocí se můžete rychle přepínat mezi spuštěnými aplikacemi. Dříve jste tak činili pomocí tlačítka Domů, s iPhony X už je ale pro funkci vyhrazeno speciální gesto. Jak funguje, můžete vidět ve videu výše.

 

Najít iPhone je důležitá aplikace, která dokáže lokalizovat nejen váš telefon, ale i iPad, MacBook a samozřejmě také sluchátka AirPods. Funkce Apple Pay Cash pak sice vypadá nesmírně líbivě, v České republice ale není zatím podporována. Protože k nám ale samotné Apple Pay přišlo teprve nedávno, užívejme si alespoň této základní funkčnosti bezkontaktního placení.

 

Telefony iPhone Xs, Xs Max a XR umožňují aktivaci tzv. eSIM. Jak se pak mezi oběma kartami přepínáte v aplikaci Telefon ukazuje čtvrté video v řadě. Všechny aktuálně uveřejněné spoty mají pouhých 15 sekund. V takto krátkém čase ale dokážou plně informovat o tom, jak jednotlivé funkce, aplikace a možnosti telefonu fungují. Navíc se dá předpokládat, že se jejich seznam bude i nadále rozšiřovat. Apple prostě chce, aby jeho zákazníci využívali všech funkcí zařízení naplno.

Zdroj: AppleInsider.com