Apple MusicHomePod

Apple Music už nedovolí současné přehrávání na více zařízeních


Apple Music už neumožňuje přehrávat jiný obsah na svém iPhone a jiný na HomePodu v rámci předplatného pro jednotlivce.
Mnoho uživatelů služby Apple Music bylo nemile překvapeno, když zjistilo, že najednou už nelze přehrávat jiný obsah na iPhone a jiný na HomePodu. Přitom tato funkce byla přítomna už od uvedení chytrého reproduktoru Applu a velká část recenzí ji skloňovala jako jasnou výhodu a bonus navíc.

Oficiální podpora HomePodu se rozšiřuje. Má namířeno do Číny a Hongkongu

Ukázalo se však, že uživatelé o tuto funkci postupně přichází. Na sociální síti Reddit se tomu věnuje již slušně velké vlákno, do kterého přispívají další a další zklamaní uživatelé streamovací hudební služby Applu.

První náznaky přitom začaly už na podzim, jako by byla funkce omezována postupně. Nyní se zdá, že je vypínána ve velkém a uživatelů stěžujících si na ni přibývá.

Apple Music už neumožní současné přehrávání na HomePodu a iPhone

Jeden z účastníků dokonce zavolal na technickou podporu Apple. Tam se ale dočkal neočekávané odpovědi. Celou situaci popsal takto:

Dnes jsem objevil problém:

Když jsem se snažil poslouchat jinou hudbu na svém iPhone, zatímco moje žena poslouchala HomePod v obývacím pokoji, hudba v domě se zastavila. Když spustím hudbu v domácím počítači, iPhone se zastaví a řekne mi, že již jiné zařízení používá můj účet Apple Music.

V minulém týdnu jsem svůj HomePod resetoval, abych změnil připojení k Wi-Fi. Myslel jsem si, že to zřejmě způsobilo popisovaný problém. Zavolal jsem na Apple podporu, kde mi zaměstnanec řekl, že paralelní vysílání bylo chybou, která je již opravena.

Současné přehrávání jiného obsahu na HomePodu a jiného do druhého zařízení prostřednictvím stejného Apple ID už není možné.

Apple Music tlačí do rodinného předplatného

Stejné chování popisují všichni účastníci vlákna i mnohé zahraniční servery věnující se Applu. Zvláštní je, že každý uživatel na dané chování narazil v jiném časovém období. Oficiální vyjádření Cupertina o opravě chyby tedy budí podezření, že se Apple spíše snaží více prodávat rodinné předplatné.

Každopádně uživatelů v našich končinách se toto dotkne méně, částečně díky absenci samotného HomePodu v distribuční síti, a také díky vysoké oblíbenosti konkurenční služby Spotify.

Zdroj: Reddit