HomePod

Oficiální podpora HomePodu se rozšiřuje. Má namířeno do Číny a Hongkongu


Nebojte se, i když se oficiální podpora HomePodu rozšiřuje, u nás je stále ticho po pěšině. Na svém domácím trhu je přitom k dispozici již více jak rok.

„Jsme nadšeni, že přinášíme HomePod našim zákazníkům na trzích Číny a Hongkongu,“ řekl ředitel marketingu společnosti Apple Phil Schiller. Ještě aby nebyl, protože zejména čínský trh je pro Apple značně klíčový. I tak na něho tento chytrý reproduktor přichází se značným zpožděním oproti oficiálnímu zahájení prodeje v USA.

Reprodutkor

Chytrý reproduktor HomePod přichází na čínský a hongkongský trh již 18. ledna. Oficiální cena přitom uveřejněna ještě nebyla, i když se očekává, že bude vyšší, než je 349 amerických dolarů a to navzdory tomu, že mnoho komponent produktů Apple se vyrábí právě v Číně. Reproduktor by měl umět rozpoznat i místní hudební žánry, jako jsou Mandopop a Cantopop.

 

Siri vám v reproduktoru HomePod odpoví na položenou otázku už ze 74 % správně

 

Oficiálně zatím jen v osmi státech

Oficiální podpora HomePodu je již v Austrálii, Kanadě, Francii, Německu, Mexiku, Španělsku, USA a Velké Británii. Což není zrovna mnoho. I Apple Watch se ale rozšiřovaly relativně pomalu. Vzhledem k tomu, že je tento produkt značně navázán na využívání Siri, která stále neumí česky, je otázkou, jestli se k nám tato generace reproduktoru vůbec někdy podívá.

Pořídili jste si HomePod na některém ze zahraničních trhů? A jak jste s ním spokojeni? Napište nám to do komentářů pod článek.

Zdroj: AppleInsider.com