Mac

Apple aktualizoval počítače iMac. Mají nejen dvojnásobný výkon


Jsou to téměř dva roky, co Apple naposledy aktualizoval své počítače iMac. Ty nově dostávají dvojnásobný výkon a podporu grafické karty Radeon Pro Vega.

Jedná se o klasickou „tichou“ aktualizaci produktové řady, která potřebovala patřičně omladit. Týká se jak 21,5palcové tak 27palcové varianty úhlopříčky displeje. Menší iMac nově nabízí čtyřjádrové a šestijádrové procesory Intel Core 8. generace, větší pak šestijádrové nebo osmijádrové procesory Intel Core 9. generace. Dle Applu se tak jejich výkon oproti předchozí generaci zvedl až dvojnásobně.

počítače iMac

U obou strojů je také přítomna podpora grafické karty Radeon Pro Vega. Menší nabízí řešení Vega 20 se 4 GB paměti, větší pak Vega 48 s 8 GB pamětí. Chcete-li ji mít ve svém stroji osazenou, u 21palcového modelu stojí 11 200 Kč, u 27palcového 14 400 Kč. Tuto nabídku je nutné zaškrtnout v konfigurátoru.

 

počítače iMacOba iMacy disponují jednotkou Fusion Drive, pokud nemáte hluboko do kapsy, můžete je osadit až 2TB SSD diskem. Základní operační paměť je ve velikosti 8 GB, nakonfigurovat si ale můžete až 64 GB. Menší model s 4K displejem startuje na ceně 39 990 Kč, větší s 5K displejem pak na 54 990 korunách. Oba jsou již k dispozici skrze Apple Online Store s doručením od 26. března.

Apple uvedl nový iPad Air s 10,5″ displejem a procesorem A12 Bionic

Dnes počítače iMac, co zítra?

Včera to byly nové iPady, dnes přišly na řadu iMacy. Co bude zítra? Dle zdrojů webu MacRumors to vypadá, že bychom se mohli dočkat i nového iPodu touch 7. generace. Na plánované keynote, která má být již příští pondělí 25. března, tedy možná uvidíme jen novou streamovací služby bez uveřejnění nových produktů. I když je pořád ve hře ještě nová generace sluchátek AirPods.

Zdroj: MacRumors.com