AirPodsBleskovkyiPadiPod

AirPods 2 spolu s AirPower už 22. března


AirPods 2 by spolu s AirPower mohly přijít už na Keynote 22. března. Ukáže se také iPad mini 5 a sedmá generace iPodu touch.

Řecký server iPhonehellas zveřejnil zprávu, ve které cituje zdroje přímo z čínských dodavatelských řetězců. Podle nich bychom se měli dočkat nových produktů na Keynote konané 22. března. Alespoň toto datum uvádí dodavatelé a vzhledem k předchozím létům není zcela nereálné.

Češi chtějí menší displej a AirPods v balení s iPhonem

Předchozí jarní akce Applu se konaly 27. března v loňském roce a o rok dříve 21. března. Obě tyto jarní Keynote byly vždy zaměřeny na iPady a jejich praktické využití, například ve školství.

Nyní se spekuluje o slušné nadílce produktů. Očekává se druhá generace bezdrátových sluchátek označovaná jako AirPods 2, pátá generace iPadu mini, sedmá generace iPodu touch anebo bezdrátová nabíječka AirPower.

Právě poslední jmenovaná byla už odhalena v roce 2017 společně s iPhonem X. Jenže loni ji nakonec po odkladech Apple neuvedl vůbec a z celé webové prezentace zmizely jakékoli zmínky.

O AirPower se tak dočteme maximálně z příruček k novým iPhonům. Inženýři z Cupertina totiž údajně čelili špatné distribuci elektrické energie při nabíjení více zařízení současně, což by však měla být zároveň hlavní devíza AirPower. Kromě toho nabíječka přehřívala. Údajně by mělo být vše vyřešeno a nachystáno do produkce.

AirPods 2 a AirPower

Uvidíme nejen AirPods 2

Co se týče nových generací iPadů mini a iPodů touch, tak by mělo jít spíše o hardwarové vylepšení. Nové procesory Apple, případně lepší fotoaparát. U iPadu mini se hovoří o podpoře Apple Pencil, na druhou stranu přepracovaný design se zdá spíše nepravděpodobný.

AirPods 2 by měly rovněž zachovat současný design. Změny by se měly odehrát spíše uvnitř, kdy bude přidána aktivní podpora funkce „Hey Siri“, kterou však v našich končinách zatím příliš nevyužijeme. K novým sluchátkům by mělo současně přibýt pouzdro s podporou indukčního bezdrátového nabíjení. To Apple nepřímo promoval současně s propagačními materiály AirPower, ale dosud jej rovněž neuvedl.

Zdali má řecký server důvěryhodné informace, zjistíme už za měsíc.

Zdroj: AppleInsider