iPhone

Češi chtějí menší displej a AirPods v balení s iPhonem


Včera probíhala na našem webu anketa, která poodhalila preference místních uživatelů. Trend stále větších displejů zde evidentně nefrčí a menší displej chce většina.

Přes 200 čtenářů našeho webu během včerejšího dne odpovědělo v anketě, která chtěla zjistit, co nejvíce chtějí u letošních iPhonů. Český uživatel jde proti proudu a móda velkých displejů mu nevoní. Možná překvapivě by pak rádi koupili bezdrátová sluchátka AirPods rovnou s novým iPhonem a už méně překvapivě požadují nižší cenu.

iPhone menší displej, anketa Appliště

 

Prosím, chceme nový iPhone SE!

Největší zájem Applu je bezpochyby asijský trh. Čína stále není nasycená a více jak miliarda lidí požaduje v drtivé většině co největší telefony. Trochu paradoxní vzhledem k jejich malým rukám, ale fakt je to naprosto jasný. A právě tam se má více zaměřovat snaha Applu s prodejem iPhonů. Doslova jim tak jde na ruku a asi se budeme muset smířit s tím, že i letošní iPhony se ponesou v tomto duchu. Menší displej se čekat nedá.

iPhone SE menší displej

 

Češi jsou přesně opačným případem. V naší anketě dostala možnost „Větší displej“ nejmenší počet hlasů a další desítka hlasujících napsala, že nejvíce by si přáli právě menší displej. Několikrát zazněl i iPhone SE. A je pravdou, že ten, kdo nejmenší nabízený iPhone současnosti používá, nechce větší telefon. Tito uživatelé patří k nejzarytějším zastáncům malého displeje. Taky jsem jím býval, ale po přechodu na iPhone 7 a před půl rokem na iPhone 8 Plus, bych menší telefon už nechtěl.

 

AirPods v krabičce s iPhonem nenajdete

Nikdy neříkej nikdy, ale to, že by Apple prodával sluchátka s prodejní cenou bezmála 5 tisíc korun společně s iPhonem, opravdu nehrozí. To je více pravděpodobná situace, kdy s iPhonem nedostanete ani ta drátová. A protože Apple v příštích letech bude znamenat hlavně bezdrátovou společnost, vůbec bych se tomu nedivil.

AirPods

 

Mezi další navrhované vylepšení čtenáři zařadili například eSIM, která představuje budoucnost přihlašování se k mobilnímu operátorovi. Už nebude nutné vsouvat o telefonu ten malý a otravný čtvereček, ale eSIM bude zabudovaná na základní desce uvnitř telefonu a bude se stačit pouze přihlásit k vybranému operátorovi. Zajímavým postřehem pak byl ještě návrh přidat do balení k iPhonu silnější nabíječku. Ta současná 5W je skutečně slabá a nabíjení trvá na dnešní poměry dlouho. Navíc si ani nepamatuji, kdy naposledy Apple právě toto příslušenství obměnil. Teď čekám, že se minimálně posune směrem k USB-C, když ne k vyššímu výkonu.

Děkujeme všem čtenářům, kteří v naší anketě hlasovali!