Adobe: Nová aktualizace aplikací přináší podporu virtuální reality a 360stupňových videí

Společnost Adobe oznámila významné aktualizace Premiere Pro CC a jeho jiné video aplikace. Nové aktualizace vám umožní veškerou úpravu VR a 360 videí.

Aktualizace pro CC přinesla nové nástroje pro editaci VR videa. Nový režim umožní uživatelům dynamicky přepínat mezi monoskopickým, stereoskopickým a anaglyph rozvržením, volně přemísťovat pozorovací úhel přes 360 stupňů při editaci a export videa s VR tagy tak, aby video v přehrávači, jako je třeba YouTube, automaticky rozpoznalo.

Adobe CC VR video editing

Společnost také oznámila nový pracovní postup, který umožňuje editorům začít editaci během importu videa a audia na pozadí, stejně jako nové pracovní postupy pro práci s vysokým rozlišením formátů včetně 8K, HDR a HFR médií. Navíc Adobe Premiere Pro rozšiřuje korekci barev a sadu nástrojů, které by měly dát editorům jemnější barvy při izolaci a nastavení specifické barvy pomocí HSL. Nové navigační klávesové zkratky přidaly možnost export na Twitter a další titulkování, tyto funkce jsou také součástí připravované aktualizace.

Adobe CC

 

Mezi další aplikace, které se dočkají nové aktualizace jsou:

  • Media Encoder: Jasnější mediální panel prohlížeče přichází do samostatného kódování aplikace, stejně jako podpora pro konkurz a charakter animačních aplikací.
  • Audition CC: Nový Essential zvukový panel nabízí jednodušší mix zvuku a předvolby úspory, zatímco rychlý export volby umožňuje posílat videa, projekty a hotové audio přímo do aplikace Adobe Media Encoder.
  • Adobe Stock CC: Užší integrace ze sady Adobe aplikací a nový vyhledávací systém pro rychlý přístup k více než 50 mil. snímků a videozáznamů.

Nové funkce budou ohlášeny společností Adobe příští týden, kde bude i náhled aktualizace Creative Cloud. Očekává, že bude k dispozici předplatitelům v nadcházejících měsících. Společnost nabízí předplatné Creative Cloud za 49,99 dolaru za měsíc (cca 1 195 Kč měsíčně), zatímco ostatní uživatelé mají možnost 30denní zkušební verze.

Zdroj: macrumors.comKam dál?