Jak zahájit a přijmout telefonní hovor na Macu

Funkci přijetí nebo zahájení telefonních hovorů přes Mac někteří z vás jistě znají. Jestliže máte iPhone a Mac, jedná se o velmi užitečnou věc.

Jak ji začít používat? Tato funkce je u počítačů Mac k dispozici již od verze Yosemite. Pokud chcete uskutečnit nebo přijmout hovor, nemusíte již sahat po iPhonu – můžete použít Mac. Když vám někdo zavolá, na vašem Macu se zobrazí oznámení a můžete hovor přijmout.

Na Macu můžete zahájit telefonní hovor z FaceTime, Kontaktů, Safari, Mailu, Map, Spotlightu a mnoha dalších aplikací. Hovory používají mobilní síť vašeho iPhonu.

 

Jaké jsou požadavky?

  • Ve vašem iPhonu je nainstalován iOS 8 nebo novější.
  • Váš Mac a iPhone se nacházejí ve stejné síti Wi-Fi.
  • Na Macu: Otevřete aplikaci FaceTime -> v řádku nabídek vyberete Předvolby -> Vyberete Hovory z iPhonu”.
  • Na iPhonu: Nastavení -> Telefon -> Hovory na ostatních zařízeních -> Povolit hovory na Macu

Nastavení iPhonu

 

Zahájení hovorů

Zahájit hovor na Macu lze různým způsobem. Z FaceTime, Kontaktů, Safari, Mailu, Map nebo Spotlightu. Pokaždé se vedle telefonního čísla objeví ikona telefonu, přes kterou lze uskutečnit hovor.

Zahájení hovoru

 

Příjem hovorů

Příchozí hovor přijmetme kliknutím na Přijmout. Odeslání textové zprávy prostřednictvím služby iMessage provedete kliknutím na šipku u tlačítka Odmítnout a vybráním Odpovědět zprávou. Vytvoření připomínky pro zavolání zpět: Klikněte na šipku u tlačítka Odmítnout a vyberte Připomenout.

Přijetí hovoru

Během hovoru lze také přepnout z audia na video hovor. Hovor lze ztlumit nebo třeba přepnout více hovorů na konferenční hovor.Kam dál?