PříslušenstvíRecenze

Xiaomi MiBand – nejlevnější fitness náramek


Fitness náramky jsou v dnešní době velice oblíbené, z nabídky si vybere snad každý. Někteří si raději připlatí a sáhnou po značce, jako je Jawbone nebo Fitbit, jiným zas postačí úplně ten nejlevnější. Ten nejlevnější je Xiaomi MiBand a v redakci jsme ho otestovali.

Obsah balení

Společnost Xiaomi se snaží tlačit cenu co nejvíce dolů, a tak krabička není nijak honosná. Je vyrobena z kartonu a na horní části se nachází jen malé logo Mi. Osobně se mi tento styl líbí, nemusím si připlácet za luxusně vypadající krabičku. Uvnitř se pak nachází samotný MiBand, pryžový řemínek, USB nabíječka a papírová brožurka, ta je však pouze v čínštíně. To je vše, nic víc, nic míň.

Design a zpracování

Na první pohled vypadá MiBand opravdu líbivě, člověk by vůbec neřekl, že se jedná o tak levný fitness náramek. Tělo samotného MiBandu je vyrobeno z hliníku a plastu. Vrchní hliníková část má zkosené a vyleštěné hrany, což budí luxusní dojem. Skrze kovovou vrstvu prosvítají tři diody, kterým můžete přiřadit několik barev a informují vás o vaší fyzické aktivitě. Na těle se už nachází akorát dva piny pro nabíjení.

Náramek, do kterého se vkládá tělo MiBandu, je z odolné černé pryže. Sice to není tak kvalitní materiál jako řemínek u Apple Watch Sport, na ruce se nicméně nosí celkem pohodlně. Velikost náramku si nastavíte pomocí hliníkového zapínání, které je pevné, a ani po zhruba osmi týdnech užívání se neochodilo.

Co se nabíječky týče, není zde moc co popisovat. MiBand zasunete do nabíječky a USB konektor zapojíte buď do počítače, nebo USB adaptéru. Kabel je docela krátký, a pokud ho připojíte do zásuvky, MiBand nevzheldně visí dolů. Výdrž na jedno nabití je opravdu bezkonkurenční, náramek mi vydržel těméř 60 dní bez potřeby dobíjení. Kvalita použitých materiálů je, myslím si, dostatečná. Po dvouměsíčním nošení jsou na hliníkovém vršku škrábance a ťukance a pryžový náramek je poměrně odřený. Jsou to ale jen kosmetické drobnosti.

Zapojení a zprovoznění

Po vybalení náramku ho vložte do nabíječky a nechte úplně nabít. Stav nabití vám signalizují tři LED diody – při úplném nabití svítí všechny tři najednou. Přihlášení se do Mi Fit aplikace je trošičku problémové, zde si musíte obrnit své nervy. Stáhněte si z App Storu aplikaci Mi Fit, zaregistrujte se a poté přihlašte. Přihlášení občas nefunguje tak, jak má, a musíte tento proces několikrát opakovat.

Poté, co se dostanete do samotné aplikace, je potřeba spárovat MiBand pomocí Bluetooth. Mějte MiBand blízko iPhonu a dejte spárovat – tento proces bývá bezproblémový.

Aplikace Mi Fit

S aplikací se mi pracovalo skvěle, je jednoduchá, zapadá do konceptu iOS 8 a její chod je bez větších much. Na hlavní obrazovce přepínáte mezi údaji o spánku a ušlými kroky. To je také vše, co MiBand umí měřit – spánek a chůzi. Sice vám dokáže podle ušlých kroků a vaší výšky a váhy spočítat spálené kalorie, ale bude to jen hodně orientační. Vlevo nahoře si můžete rozkliknout přehled s grafy za jednotlivé dny, popřípadě jednotlivé týdny či měsíce. Své dosažené výsledky můžete sdílet prostřednictvím Twitteru, Facebooku, Snapchatu a jiných sociálních sítí.

Xiaomi MiBand umí chytře měřit spánek. To znamená, že pomocí gyroskopu zaznamenává vaše pohyby během spánku, a pozná tak, jestli jste právě v hluboké fázi nebo v lehké, a je čas vás probudit. Fázi spánku rozezná automaticky, čili se může stát, že ležíte večer u televize, a MiBand vám už měří spánkovou aktivitu. Buzení pomocí vibrací na mě moc nefunguje, sice se připrobudím, ale spím dále. MiBand má ale v tomto vychytávku – dokud nevstanete, nepřestane vás budit. Například u náramku Fitbit stačí stisknout tlačítko, a buzení ukončíte. U MiBandu žádné tlačítko není, takže musíte vstát a MiBand pak rozpozná chůzi, a přestane s buzením. Velice šikovné řešení pro tvrdé spáče.

V aplikaci se dá také nastavit barva indikačních LED diod, na výběr máte modrou, oranžovou, zelenou a červenou barvu. Když máte iPhone v dosahu náramku, a někdo vám zavolá, diody začnou blikat modře a MiBand vás upozorní vibracemi. Pokud nemůžete svůj MiBand najít, stačí použít funkci Locate band, která náramek rozvibruje, a vy ho tak můžete snadněji najít.

Závěrem

Před dvěma týdny mi MiBand přestal měřit spánkovou aktivitu a chůzi. Nevím, čím to může být, ale nejdříve počkám na update Firmwaru, a pokud to problém nevyřeší, budu reklamovat.

Xiaomi MiBand je skvelý fitness náramek, který měří přesně to, co potřebuji. Vzhledově se mi líbí, je to hezký módní doplněk. I když ho jen nosím na ruce, a naměřené údaje sleduji jen zřídka, za 580 Kč není co řešit. Proto ho vřele všem doporučuji.

[box type=”success”]
– chytré buzení
– hezký design
– cena
[/box]

[box type=”error”]
– aplikace pouze v angličtině
[/box]