Apple představil zbrusu nový watchOS 4 pro chytré hodinky

Společnost Apple dnes, na své každoroční konferenci, představila nový systém pro chytré hodinky Apple Watch s názvem watchOS 4.

Ten přináší významné novinky hlavně co se aktivity týče. Nově se totiž budete moci aktivně přepínat mezi sporty, které právě děláte. To v praxi znamená, že hodinky nebudou mít problém s tím, že aktuálně jedete na kole, ale poté zastavíte, a začnete běhat. Vše tedy můžete spojit a ve výsledku budete mít jednu aktivitu.

Zajímavá je také spolupráce Applu s největšími fitness centry v USA. Ve vybraných centrech totiž můžete spárovat své hodinky pomocí NFC, s například běžícím pásem a všechna data se budou synchronizovat. V praxi to opět znamená, že hodinky budou mít kompletní přehled o vaší aktivitě ve fitness centru.

Nesmíme také zapomenout na nové ciferníky a to zejména Siri Watchface, na kterém vidíte vše, co považuje Siri za důležité. To znamená vaše blížící se připomínky, události v kalendáři, letenky a mnoho dalšího. Vedle Siri Watchface jsme také viděli nové ciferníky ve stylu Toy Story, kde čas ukazují populární hrdinové, jako kovboj Woody či Buzz rakeťák. Apple také ukázal ciferník ve stylu kaleidoskupu, který můžete pomocí rotace korunky na boku ovládat.

V systému je také přepracovaná Apple Music aplikace, která je více integrována do systému a lze ji ovládat například i z aplikace Aktivita. Nesmíme také zapomenout na přepracovanou dolní vysouvací lištu.

Co se dostupnosti týče, tak vývojářská beta verze je k dispozici již dnes. Systém bude ale veřejně ke stažení na podzim tohoto roku.Kam dál?