iPhone

Výměna iPhone baterie už nebude znamenat ztrátu záruky


Výměna iPhone baterie je standardní opravou telefonu. Nyní ale už nehrozí, že byste kvůli neoriginální baterii ztratili oficiální záruku.

Apple upustil od svých přísných pravidel a po displeji nyní dovoluje výměnu iPhone baterie za neoriginální kus bez ztráty záruky. Pokud si tedy necháte vyměnit baterii za neoriginál a budete chtít později servisovat iPhone, můžete tak učinit v autorizovaném servisu. Samozřejmě,. že záruka se nebude týkat na vady způsobené právě neoriginální baterií, ale vše ostatní jsou vám technici povinni opravit.

iPhone baterie

 

Výměna iPhone baterie i displeje

Jak už jsme uvedli, jedinou výjimkou je tedy v současnosti displej a baterie iPhonu. Pokud byste měli v telefonu jakýkoliv jiný neoriginální díl, technici autorizovaného servisu vám jej do opravy vzít nesmí.

V případě iPhonů se stává, že baterie může začít zlobit v případě, kdy je vystavena extrémní teplotě nebo je jen opotřebovaná. Samotný Apple doporučuje, abyste telefon dali do nabíječky ještě dříve, než úroveň nabití klesne pod 20 %. Také se už nedoporučuje iPhone nechat úplně vybít a pak nabíjet do 100 %. Pokud byste telefon nějakou dobu nepoužívali, nabijte ho na zhruba 50 % a pak vypněte.

Zdroj: 9to5mac.com