iPhone

Je tu další výbuch iPhone telefonu. Používala jej 11letá dívka


Baterie jsou Achillovou patou moderních technologií. Problémy s nimi má samozřejmě i Apple. Ten aktuálně vyšetřuje výbuch iPhone 6 telefonu.

Buď je jejich kapacita moc malá, nabíjí se pomalu, příliš se zahřívají, zpomalují chod systému, anebo dokonce i vybuchují – řeč je samozřejmě o bateriích, které se používají v moderních elektronických zařízeních. I když se je společnosti snaží neustále vylepšovat, stále mají své mouchy. A není jich příliš málo.

Incidentů, kdy baterie mobilního telefonu explodovala, ale naštěstí zas tolik není. Aktuálně však Apple prošetřuje incident, který se stal minulý týden teprve 11leté dívce z Kalifornie. Ta totiž zaznamenala doslovný výbuch iPhone 6 telefonu. Nikomu se ale při tom naštěstí nic nestalo.

 

Výbuch iPhone telefonu způsobil jen drobné škody

Prý v telefonu sledovala videa na YouTube, když ten začal jiskřit a následně doutnat. Duchapřítomná uživatelka jej ihned odhodila, přičemž následoval výbuch iPhonu. Ten měl za následek, vyjma totálního zničení zařízení, i ohoření deky a postele. Dívka zaznamenala jen malé popálení ruky.

výbuch iPhone

Matka postižené ihned kontaktovala společnost Apple, která si vyžádala odeslání ohořeného kusu výměnou za zcela nový. Zároveň zmínila možné faktory, které vzplanutí a explozi zapříčinily. Předně za to mohou jakékoli neoprávněné opravy, neoriginální nabíječka, nebo samotná vadná baterie, která mohla explodovat z důvodu přehřátí. Oficiální zprávu k události však Apple nevydal.

 

V každém případě se pořád jedná o ojedinělé případy, kdy se prostě, z těch milionů prodaných kusů, nějaký vadný model najde. Jsou známy případy, kdy v listopadu 2018 začal iPhone X doutnat poté, co dokončoval aktualizaci na iOS 12.1. V prosinci na to pak vzplanul iPhone Xs Max, když se přehřál v kapse uživatele z Ohia. Vyloženě k explozi pak došlo v lednu 2018 u iPhonu X v čínském obchodě s elektronikou během jeho servisu. V žádném z uvedených případů však nedošlo k závažnějšímu úrazu.

Zdroj