Vybíráme objektiv pro iPhone

Nejnovější iPhony už mají velmi kvalitní fotoaparát. Stále se ale najde spousta situací, ve kterých je vhodné použít přídavný objektiv. Jaké jsou možnosti?

 

LENSBABY Creative Mobile Kit pro iPhone 6

Kreativní objektivy od Lensbaby už asi znají zrcadlovkáři. Společnost se ale rozhodla, že zkusí nabídnout objektivy i pro iPhone nebo Android. Díky speciální aplikaci se obraz převrátí správně a není vzhůru nohama. Nedoporučujeme tedy fotografovat s nativní aplikací. Sada obsahuje dva objektivy LM-20 a LM-30 a také stojánek. Jestli chcete pořizovat originální fotografie, určitě Lensbaby zkuste.

 

 

Olloclip pro iPhone 7 / 7 Plus

Asi nejznámější sada objektivů pro iPhone se nyní začala prodávat i pro nejnovější iPhony 7. Test objektivů jsme provedli na našem partnerském webu iPhonefoto.cz a vězte, že kvalita fotografií se zvedla zase o kus výše oproti předchozí verzi. Set obsahuje makro objektiv, širokoúhlý objektiv a rybí oko.

 

 

ZEISS ExoLens 2x pro iPhone 6, 6s, 6 Plus a 6s Plus

Nejkvalitnější objektiv v našem výběru. Tomu také odpovídá jeho cena. Carl Zeiss je lety prověřená firma, a o mnoho více z fotografie s přídavným objektivem na iPhonu nevytřískáte. Je nutné si uvědomit, že jakýkoliv objektiv, i ten sebelepší, vždy výslednou kvalitu fotografie sníží. Tento objektiv dokáže dvojnásobně přiblížit snímanou scénu, takže v podstatě simuluje funkci duálního fotoaparátu v iPhonu 7 Plus.

 

 

Univerzální objektiv 12x

Nejlevnější kus v našem výběru a zároveň nejuniverzálnější. Vzhledem ke způsobu jeho připevnění jej můžete připevnit na jakýkoliv mobilní telefon. Musíte ale počítat s tím, že výsledná fotografie nemusí vypadat tak, jak byste očekávali. Přiblížení je 12násobné a nelze měnit. Unikátem je možnost manuálního zaostřování přímo na objektivu.

 

 

Ztylus Z-Prime pro iPhone 6/6s

Sada kvalitních objektivů obsahující širokoúhlý objektiv a teleobjektiv, který dokáže objekt dvojnásobně přiblížit. Uvnitř každého objektivu se nachází několik čoček a bytelná kovová konstrukce zajistí odolnost. Pro přenášení se hodí nosič s praktickou skobou a povrch vrchní čočky chrání magnetické krytky.

 

 Kam dál?