iOSRecenze

Volleyball Island (recenze)


Českých a slovenských aplikací je v App Storu celá řada. Mezi ně patří i casual hra Volleyball Island od slovenské společnosti BEE Digital. Jak již sám název napovídá, budete hrát plážovou odbíjenou.

Po otevření aplikace vás hra přivítá pěknou jednoduchou grafikou a zvukovým podkreslením. Co vás asi překvapí, jsou postavy, za které budete hrát. Nejsou to lidé, s pomocí virtuálního joysticku ovládáte jakási „vejce s nohama a obličejem”. Hra má tři módy – Zápas, Dva hráči a Turnaj. Před začátkem každé hry můžete změnit barvu vašeho vejce, stejně jako to, co bude mít na sobě. Na výběr máte mezi plavkami, sukní a kalhotami.

IMG_0056

Pravidla jsou jednoduchá, míč můžete odrazit pouze třikrát, poté prohráváte jen podání, tzn., že bod získáváte až s druhým dobře zahraným balónem, potom co jste nejprve získali podání. Pokud neztratíte podání, body se následně přičítají pokaždé, když soupeř neodrazí váš útok. Jakmile míč zkazíte (spadne vám, odrazíte jej počtvrté), protistrana nezíská bod jen výhodu podání. Ve hře můžete využívat svislé okraje displeje a síť pro odraz. Pokud balón opustí obrazovku, malý bílý čtvereček indikuje v horní části místo dopadu. Vyhráváte v momentě dosažení dvou setů.

První volba, Zápas, slouží spíše jako trénink pro turnaj nebo pro druhou možnost hry dvou hráčů na jednom iPadu. Ve volbě Dva hráči, můžete vyzvat kamaráda na utkání ve volejbalu, přičemž každý bude mít v rohu displeje iPadu virtuální joystick pro ovládání svého „vejce”. Problém zde nastává v případě, kdy poprvé intuitivně chytnete iPad do rukou a naučíte se hru ovládat palcem. V zápasu dvou hráčů nemáte možnost pohodlně palcem ovládat joystick, obzvlášť když je váš kamarád taky pravák. Nezbývá, než použít ukazováček, není to příliš pohodlné ovládání. Poslední položka z nabídky, Turnaj jsou tři zápasy, ve kterých, když uspějete, dosáhnete vítězství a stanete na vrcholu pomyslné pyramidy. V Game Centru pak máte v sekci Úspěchy připraveno 12 různě obodovaných výzev.

bee-digital-logo

Na fyzice míče poznáte práci vývojářů stejně jako na odrazech od vašeho vejce. Sílu úderu moc ovlivnit nejde. Ačkoliv jsou úrovně obtížnosti vašeho protihráče (iPadu) na vysoké úrovni, jednotlivé odstupňování trochu splývá. Větší rozlišení obtížnosti by možná nebylo na škodu. Co mi ještě chybí, je nějaké textové oznámení o novém setu a informování o výhře nebo prohře.

U všech úrovní můžete použít jeden fígl. Když se trefíte do jistého místa svislé zdi (levé nebo pravé strany displeje) na straně protihráče, balón dopadne před soupeře, který jej nebude schopný zahrát.

Volleyball Island není o tom tupě odrážet protihráčovy míče, ale zpracovávat je a útočit. Abyste si mohli skutečně zahrát, musíte zpočátku vydržet hodně proher, než na to přijdete. Nečekejte tedy, že hra bude krátká a triviální. Přestože je princip hry jednoduchý, zabaví vás na několik hodin. Pokud vás Volleyball Island chytne, rádi jej pro zpestření dne občas zapnete. Možnost zahrát si utkání s kamarádem bude důvodem, proč hru ponechat na vašem iPadu nějakou dobu.

[gdl_gallery title=”volleyballisland” width=”186″ height=”150″ galid=”1″ ]

ikonaVIAplikace: Volleyball Island

Velikost: 14,7 MB

Cena: €1,89

[message_box title=”Soutěž” color=”blue”]

A samozřejmě nesmí chybět soutěž o redeem kódy ke hře Volleyball Island. Prvních 5 nejrychlejších, kteří odpoví na jednoduchou otázku v komentářích pod článkem, budou odměněni. Odpovědi můžete hledat na webu a sociálních sítích.

Na které platformě si nově můžete zahrát hru Volleyball Island?

[/message_box]