VIVID Space – když chcete mít iPhone v pravé kůži

Kůže, kvalita, jedinečnost, jednoduchost a české ručičky. Zhruba těmito slovy by se dal shrnout nový obal od české firmy VIVID. Pokud chcete pro svůj iPhone jen to nejlepší, VIVID Space vám rozhodně nesmí uniknout.

Krytů pro ochranu iPhonu je celá řada a jen málokdy se povede najít něco, co stojí za zmínku, něco, co je stylové, elegantní a stojí za pozornost. VIVID Space takový je, avšak každá sranda něco stojí.

 

Přírodní produkt i balení

Při pohledu na VIVID Space se neubráníte dojmu, že se díváte na přírodní produkt se vším všudy. Nejde ani tak o to, že je z kůže, ale i o to, že vidíte švy a ruční prácičku v každém coulu. Mně přišlo balení v decentní kartonové krabičce, která ve vás tento pocit ještě umocní, avšak jak nás výrobce upozornil, na prvním dojmu záleží, a VIVID se chce ještě více přiblížit k ideologii Applu – být jednoduchý, praktický a působit luxusně.

Někdo může namítat, že je obyčejné kartonové balení strohé a na dnešní poměry nedostačující, ale ruku na srdce, co s obalem po vybalení produktu děláte? Chcete hlavně to, co je uvnitř, ne obal. I přesto bude nové balení v černé barvě s dominantním logem VIVID na přední straně, které ve vás vyvolá dojem luxusu, a že v rukou držíte opravdu jedinečný produkt, a to se počítá.

 


BeVIVID Store s. r. o.

Firma VIVID s dvěma českými nadšenými majiteli si na trhu buduje své místo s kvalitními koženými produkty jejiž portfólio stále roste. VIVID vyrábí pro zařízení Apple řemeslné skvosty a snaží se svými produkty přizpůsobit modernímu životnímu stylu. Věří, že tradice a inovace spolu mohou dobře fungovat, a protože dvojice Adam Rippl a Jakub Bůšek na trhu jen marně hledali produkty, které by dokázaly bezpečně ochránit iPhone před poškrábáním a přitom naplno zachovat jeho jedinečný design, rozhodli se, že se do návrhu a výroby pustí sami. Přes všechny možné materiály od plastů přes kov až po dřevo si oblíbili kůži, a tak s pomocí ryze české firmy, která má s ruční výrobou kožených doplňků už 80 let zkušeností, si svůj sen uskutečnili.

Zdroj: Bevivid.cz


Kůže v hlavní roli

Po otevření krabičky na vás bez jakýchkoliv skrupulí ihned vykoukne obal. Ten na první pohled upoutá dominantní italskou hovězí kůží (useň) v barvách světle hnědá, červená, modrá a černá, která tvoří odhadem 95 % materiálu z celého pouzdra. Ostatní materiál (syntetika) je využita jako výstelka tří kapes sloužící pro kreditní karty, a v případě té největší pro papírové poznámky, vizitky nebo papírové bankovky.

Před kreditními kartami v obalech vás ale musím upozornit na to, že vám kreditky můžou po poměrně krátké době poškrábat displej. Stačí mít obal s kreditní kartou v těsné kapse u kalhot, a mírné tření karty o displej dokáže nadělat na displeji paseku – po čase se mohou objevit malé viditelné vrypy. Tento problém se týká hlavně pouzder, které kreditní kartu neschovají celou, což je právě případ VIVID Space.

Krásné na kožených obalech je to, že čím déle je používáte, tím jsou hezčí. Každý vryp nebo odřenina na obalu má svůj příběh a čím více jich máte, tím je obal jediněčnější. A navíc pěkně voní.

Jakožto milovník a uživatel kožených věcí musím konstatovat, že se jedná o kůži velmi kvalitní a při testování jsem ji nešetřil. V průběhu přibližně dvou týdnů jsem měl kryt na telefonu nepřetržitě a zapřáhl telefon i obal do svého pracovního švunku. Obal uspěl a iPhone bez újmy přežil na jedničku.

 

Přicucnout a používat

Abych však jen nepěl ódy o tom, jak je obal úžasný, musím zmínit i svou počáteční nedůvěru v uchycení samotného telefonu ke krytu. Na obalu není žadná typická plastová vanička, do které telefon nacvaknete nebo nějaký mechanizmus, který telefon ke krytu zafixuje. Ne ne, nic takového. Na obalu je jakási černá hmota odborně se nazývající AirHold připomínající protiskluzové podložky do kuchyní, koupelen nebo bazénů. Podobné technologie se například využívá u těch nejlepších protiskluzových podložek na palubní desky aut.

Na této černé hmotě je krycí fólie, kterou je nejprve potřeba sejmout a poté telefon „přilepit“. Zajímavé ale je, že ani po sundání fólie není hmota lepkavá. Teda alespoň na omak. Jakmile ale přitisknete telefon k obalu, hmota se k telefonu přicucne a nepustí. Opravdu jsem měl obavy, že se telefon odlepí nebo že se při časté manipulaci odtrhne. Mé obavy nebyly na místě, telefon drží jak přilepený sekundovým lepidlem i po dvou týdnech.

Ať už obal chytnu za stranu a zběsile s ním kmitám do stran, iPhone se nepustí a nehne. Zkoušel jsem telefon z obalu odlepit, ale ani to se mi nepodařilo, takže to s velkou dávkou nadsázky vypadá, že můj iPhone v tomto obalu i zemře. Nebojte, výrobce uvádí, že lze telefon při troše snahy odlepit a znovu nalepit.

Za zmínku určitě stojí i vhodně použité prošívání bílou nití. To dodává celému obalu pořádnou dávku šmrncu a působí jemně a decentně. Niť je kvalitní, nikde se nepárá, a ani nešpiní. Ruční práce je tu prostě znát. Na zadní straně naleznete už jen vyřízlou díru na blesk a fotoaparát. Nic víc, nic míň.

 

VIVID Space konkurenci má, ale vítězí v jedinečnosti

Určitě by se vám hodilo i nějaké srovnání s jinými obaly. Jelikož jsem tak trochu obalový fanatik a obalů mám, i díky recenzím u nás na Applišti, celou řadu, srovnám alespoň kvalitu materiálů, protože se jedná o můj první tzv. BookCase (kryt s konstrukcí knížky) obal, neměl bych objektivní posudek – každý obal je jiný. Ostatně, těmto obalům jsem se vždy vyhýbal, a to hlavně z důvodu komfortu při telefonování. Nelíbila se mi představa, že při zvedání hovoru musím provést řadu činností navíc – otevřít, nepohodlně držet obal, aby se nezavřel a zase zavřít.

Opět jsem měl jen zbytečné předsudky a telefonování není o nic složitější než u mnou oblíbených krytů Bugatti s vytahovacím proužkem – konkrétně Bugatti Watch!. Když si tedy vedle sebe postavím kožené kryty Bugatti Watch!, Apple Leather Case a VIVID Space, kvalitou zpracování budou na prvním místě zcela jistě obaly od VIVID v těsném závěsu s Bugatti. Apple má u svých prémiových obalů stále co dohánět, a to jak po stránce kvality, tak taky výdrže.

 

Jak je zvykem, za kvalitu se platí

Cena je pro někoho prvořadou záležitostí, a pro někoho až druhořadou. Rovnou z kraje musím říct, že cena je s ohledem na ostatní konkurenční obaly poměrně vysoká. Cenovka se zastavila na 1 499 Kč s DPH bez poštovného. Osobně ale ceny za věci, které mi mají chránit věci několikanásobně dražší, moc neřeším, notabene když jde o kvalitní produkt.

Dopravu lze volit mezi DPD Classic (99 Kč) a DPD Private (149 Kč) s tím rozdílem, že u dražší dopravy si můžete zvolit hodinu doručení. Jiná doprava k dispozici sice není, ale pozitivní je, že doběrečné je už zdarma. Platit lze i online platební kartou nebo převodem na účet.

Přímou konkurencí pro VIVID mohou být určitě již zmíněné obaly od společnosti Bugatti, která rovněž pro své kryty využívá pravé kůže, kterou rovněž zpracovává ručně a zároveň si zachovává přijatelnější ceny. Pokud vám jde ale i o jedinečnost a možnost odlišit se, v tomto směru jasně vítězí VIVID.

VIVID Space si na nic nehraje. Jednoduše se jedná o kvalitní obal typu BookCase, který je vyrobený z opravdu kvalitní kůže, a který vám zcela jistě vydrží léta. Čím déle obal budete mít, tím bude hezčí. Škrábance mu dodávají šmrnc a podobu luxusu. Však to znáte.

Ač jsem byl nejdříve vůči této „knížkovité“ konstrukci obalu skeptický, VIVID Space mě dostatečně přesvědčil v tom, že pokud někdo u návrhu obalu, a nejen obalu, použije hlavu, vyrobit jde vše i se zachováním praktičnosti. Další nedůvěru ve mě vyvolával tzv. AirHold uchycovací systém, kterému jsem zpočátku nevěřil. Nedůvěra pominula ihned po prvním dni používání, protože tento systém opravdu perfektně váš telefon přicucne ke krytu a nedovolí vnějším okolnostem dostat iPhone z obalu. Paráda!

Cena sice může někoho odradit, a můžete dát raději přednost krytům s nižší cenovkou. Pokud se však chcete odlišit a dáte přednost kvalitě a českým ručičkám, s VIVID Space chybu neuděláte. VIVID Space je solidní obal s perfektním zpracováním z kvalitní kůže. Nabízí přitom čistý design a zajímavé uchycení iPhonu, které nenarušuje jeho vzhled. Nic víc není třeba.

Klady

  • Použitá kůže a její zpracování
  • Systém AirHold nenarušuje vzhled iPhonu
  • Vzhled a praktičnost

Zápory

  • Kapsy na kreditní karty neschovají kartu celou
  • Cena není dvakrát přívětivá

Za poskytnutí produktu děkujeme společnosti BeVIVID Store s.r.o.

Název: Světle hnědý obal na iPhone 6 VIVID Space

Cena: 1 499 Kč

Barevné provedení: Světle hnědá, červená, modrá, černá

Parametry: prémiová italská hovězí kůže (useň), přilnutí pomocí unikátní nanotechnologie AirHold, 2 kapsy na karty + kapsa na bankovky

Kompatibilita: iPhone 6, iPhone 6s

Rozměry: výška: 144 mm; šířka: 77 mm, hloubka: 15 mm; hmotnost: 62g (hmotnost balení: 106 g)

Kůže, kvalita, jedinečnost, jednoduchost a české ručičky. Zhruba těmito slovy by se dal shrnout nový obal od české firmy VIVID. Pokud chcete pro svůj iPhone jen to nejlepší, VIVID Space vám rozhodně nesmí uniknout. Krytů pro ochranu iPhonu je celá řada a jen málokdy se povede najít něco, co stojí za zmínku, něco, co je stylové, elegantní […]

Hodnocení

Kvalita zpracování
Využití
Váha a rozměry
Cena

Výborný

Shrnutí : VIVID Space je solidní obal s perfektním zpracováním a kvalitní kůží. Přitom nabízí čistý design a zajímavé uchycení iPhonu, které nenarušuje jeho vzhled. Cena však může odradit.

User Rating: Be the first one !
95


Kam dál?