Aplikace a Hry

VideoProc převede snadno videa pro váš iPhone (+ soutěž o iPhone XS Max)


Aplikace VideoProc je jednoduchý editační program pro videa pořízená iPhonem i jiným zařízením. Podívejte se, co všechno přináší.

Sice už jsou pryč doby, kdy iPhone dokázal přehrát jen pár podporovaných formátů videa, ale pořád to není univerzální multimediální zařízení. Proto například filmy v MKV, FLV nebo videa ze speciálních zařízení jako drony a GoPro kamery, nelze hned na iPhonu přehrát. Problém činí i jinak správná snaha Applu ušetřit více místa díky HEVC kodeku, který sice dokáže zkomprimovat videa až dvojnásobně, ale starší zařízení jej nemusí umět přehrát.

Na trhu je spousta specializovaných aplikací jako například Final Cut Pro X nebo Adobe Premiere Pro, které dokáží s pořízeným videem doslova divy. Ale často se běžný uživatel ztratí ve složitostech práce v programu a běžně se tyto aplikace prodávají za nemalé peníze. Přitom tu spoustu funkcí a možností využije na 100 % jen profesionál. VideoProc nabízí jednoduchou obsluhu, důležité funkce a nestojí mnoho. Často je nabízen s výraznou slevou.

 

Vyhrajte iPhone XS Max

Ještě, než si přečtete, proč je VideoProc ideální volbou pro rychlý převod videa, tak si zkuste zahrát o iPhone XS Max. Na stránce soutěže stačí zadat vaši mailovou adresu a vybrat, zda používáte VideoProc na Macu nebo WIndows. Soutěž trvá do 20. února 2019 a kromě hlavní ceny v podobě zmíněného iPhonu XS Max se hraje i o 2 reproduktory Marshall Kilburn, 6 stativů PIXI Plus Mini Tripod Kit a každý den se rozdá na tisíc kopií aplikace VideoProc.

VideoProc

 

Jak snadno převést video pro iPhone

VideoProc dokáže snadno a rychle převést video z HEVC formátu, tedy H.265 do staršího H.264, takže získáte univerzálně použitelné video. Nastavit při převodu můžete snímkovou frekvenci, rozlišení nebo bit rate. Když nic podobného řešit nechcete, vyberete si z přednastavených šablon. Je zde i přímo pro iPhone. V neposlední řadě se může hodit převod videa do GIFu.

  • Po spuštění aplikace vyberete volbu Video
  • V horním pásu ikon najdete volbu pro vyhledání videa, které chcete převést
  • Můžete si vybrat z dolní nabídku z už přednastavených šablon, nebo zvolit vlastní nastavení
  • Tam lze obraz přetáčet, přidávat efekty, titulky, vodoznak, nebo video zkrátit, případně oříznout

 

VideoProc má i další funkce

S VideoProcem není problém ani práce s filmovými DVD. Pokud ještě tato média používáte a chcete je převést na přívětivější formát, stačí je v aplikaci otevřít a zvolit typ souboru. Kromě toho stáhnete v programu i video z YouTube, Vimea nebo jiného videoserveru a hodí se i pokročilý nahrávač obrazovky. V něm si určíte rozlišení nahrávaného videa, možnost záznamu zvuku nebo nahrávanou oblast.

Teď je navíc VideoProc nabízen s 62% slevou, takže si za něj zaplatíte necelých 30 dolarů, což je rozhodně přijatelná cena, vzhledem k tomu, kolik ušetří práce a jak je přehledný. Jestli pořád koupi zvažujete, tak pospěšte, moc času už nezbývá. Mimo slevové období si zaplatíte skoro 80 dolarů.