iPad

Velký iPad se stylusem se skutečně jmenuje iPad Pro


Apple na speciálním eventu neboli keynote představil iPad Pro s úhlopříčkou displeje 12,9 palců, stylusem Apple Pencil a přídavnou hardwarovou klávesnicí Smart Keyboard.

Zatímco na začátku bylo sděleno, že iPad změnil svět vzdělávání, práce apod. Velice brzy přišla věta, na kterou všichni čekali. Přichází největší změna iPadu, kterou iPad poznal (volně přeloženo).

V úžasné reklamě plné planet byl postupně představen iPad, který už od pohledu není iPad Air 2. A skutečně je to iPad Pro.

iPad Pro je nejvýkonnější iPad, který kdy Apple vyrobil. Jak řekl Phil Schiller, displej má 12,9 palců (připomínám, že MacBook Air 13″ má 13,3 palců). Proč právě 12,9 palců? Protože když postavíte iPad Air 2 a dorovnáte to do poměru 4:3, vyjde právě 12,9 palců.

Co to papírově znamená? Že nový iPad má 5,6 milionu pixelů – což je víc pixelů než v 15palcovém MacBook Pro s Retina displejem.

Pohání jej čip A9 s 64bitovou architekturou, takže se vyrovná notebookům. V porovnání s první verzí iPadu je tento 22x rychlejší a grafika je 360x rychlejší. Jeho tloušťka je 6,9 mm, přičemž iPad Air 2 má jen o 0,8 mm méně a váha je srovnatelná s prvním iPadem. I přes toto má baterie stále celodenní výdrž 10 hodin. Další novinkou je, že iPad Pro má čtyři reproduktory po stranách, takže zvuk by měl být stereo.

Kromě iPadu Pro byly dále představeny nové, dle mého názoru, naprosto úžasné doplňky. Po vzoru Microsoft Surface Apple uvedl svoji klávesnici v obalu, které říká Smart Keyboard. Obsahuje stojánek a magnety k připojení k iPadu.

Dále byl představen stylus, tak jak jej vidí Apple. Říká mu Apple Pencil. V podstatě je to bílá tužka, která je, jak je zvykem, velmi minimalistická, navíc obsahuje Lightning konektor pro snadné nabíjení z iPadu Pro. Apple Pencil reaguje na umístění, tlak a naklonění, čímž dosahuje velice jemných detailů.

Zajímavé bylo, že Apple v klasických demo ukázkách nepředvel práci s iWork, ale s MS Office, Adobe a dalšími aplikacemi. Třeba není ještě iWork připraven.

Každopádně cena iPadu Pro začíná na 799 dolarech, Apple Pencil bude za 99 dolarů a klávesnice za 169 dolarů. Prodávat se začne v listopadu.

Zdroj obrázků: The Verge