Užitečné powerbanky od TP-LINK aneb Když iPhonu dochází šťáva

Často cestujete a nemáte při ruce zásuvku, kde byste si svůj iPhone či iPad dobili? Tak zbystřete, neboť TP-LINK nabízí velmi užitečné řešení.

Každý majitel iPhonu či iPadu se s tím nejednou setkal. Kapacita baterie dochází, ale zdroj energie je v nedohledu. Ovšem co teď? V této situaci jsou jednoznačným pomocníkem powerbanky. Některé dominují vysokou kapacitou, jiné zase cenou a svým zpracováním. Do redakce nám dorazily celkem dva přenosné záložní zdroje, a to od jednoho výrobce, TP-LINK. Jeden nabízí velkou kapacitu baterie, druhý zase nadchne svým designovým zpracováním.

 


Společnost TP-LINK byla založená v roce 1996 a stala se jedním z prvních poskytovatelů síťových produktů pro segmenty SOHO a SMB na světě. Firma, která je hodnocena jako poskytovatel produktů WLAN číslo 1, dodává své služby a produkty do více než 120 zemí a po celém světě obsloužila již desítky milionů zákazníků.

Společnost nabízí nejen řadu síťových řešení – routery, adaptéry, kamery, switche, ale také velké množství příslušenství, jako jsou power banky, tiskové servery, USB rozbočovače a USB konvertory.

Zdroj: TP-LINK


 

Obsah balení

Krabičky, ve které se menší (TL-PB2600) a větší (TL-PB5200) power banky dodávají, velikostně jen o něco málo přesahují rozměry samotných power bank. Před otevřením bylo tedy více než jasné, že uvnitř toho moc nenaleznete. Kromě samotných power bank se zde nachází krátký propojovací kabel a stručný manuál.

 

Malá, ale za to praktická power banka

Nejmenší power bankou společnosti TP-LINK, alespoň z pohledu kapacity baterie, je jednoznačně model TL-PB2600. Jak již z jejího názvu vyplývá, jedná se o power banku s kapacitou „pouhých“ 2 600 mAh. Ovšem i přes tak malou kapacitu si vystačíte, tedy pokud zrovna nejedete na týdenní kempování.

Jedná se o ultra malé zařízení, a díky svému originálnímu a výjimečnému tvaru rtěnky se vejde kamkoliv. Power banka je také velmi lehká, a tak ji ve své kapse téměř neucítíte. Byl jsem až překvapen, jakou skvělou kvalitu tento „prcek“ nabízí.

Jestliže jste si někdy koupili power banku z tržnice, tak vám příliš dlouho nevydržela. Většinou je to z důvodu, že výrobce svůj výrobek dostatečně nezabezpečil. TP-LINK se naštěstí tomuto problému vyvaroval a své přenosné nabíječky vybavil kompletní ochranou proti poškození (6 v jednom) způsobeném: zkratem, přepětím, nadproudem, přebitím, přílišným vybitím a přehřátím.

V průběhu testování jsem s malou kapacitou baterie neměl žádný problém. iPhone 5s mi při maximální zátěži (LTE, projíždění webu a nějaké hry) vydrží půl dne. Abych tedy vydržel do večera, propojil jsem si přenosnou baterii pomocí Lightning kabelu. Poté jsem ve své činnosti mohl pokračovat.

Malou „rťenku“ lze zakoupit od 300 korun.

 

TL-PB5200 aneb Vaše spolehlivé řešení napájení na cestách

Model s větší kapacitou baterie svým designem nenadchne, ale též nezklame. Na svou kapacitu baterie, 5 200 mAh, nabízí velmi malou konstrukci. Tělo této power banky bych přirovnal k první generaci iPhonu malé, ale šikovné.

Váha zařízení příliš nepřekvapí, ale zato ani nezklame. Pokud budete mít větší externí baterii neustále v kapse, tak si na její váhu zvyknete. Ovšem pokud ji použijete jednou do týdne, tak ji v kapse ucítíte. Je to jako s iPhonem 4s na první dobrou těžké zařízení, na které si ale časem zvyknete. Samozřejmě, že ta váha není stejná, jakou nabízel iPhone 4s, ale budete se tak chvíli cítit.

Výrobce na svých oficiálních internetových stránkách uvádí, že plně dobitá power banka má dostatek energie k nabití vašeho zařízení jednou, nebo i vícekrát. S touto větou naprosto souhlasím. Svůj iPhone 5s jsem dokázal nabít dvakrát, a ještě mi nějaká ta šťáva zbyla.

Nové inteligentní nabíjení se mi opravdu líbí. Tato technologie identifikuje vaše digitální zařízení. Díky tomu nabídne nejrychlejší možné nabíjení, když to zrovna nejvíce potřebujete. Power banka TL-PB5200 podporující vstupní/výstupní proud až 5 V/2,4 A se chlubí nejvyšší rychlostí nabíjení a dobíjení. Ta je schopna nabíjet telefony a tablety nejvyšší, tedy maximální rychlostí, kterou bude vaše zařízení nabíjeno. Vy jej díky tomu můžete začít využívat v nejbližším možném čase.

Power banka TL-PB5200 slibuje bleskurychlé nabíjení se schopností nabít se z úplného vybití na 90 % kapacity za méně než 2 hodiny pomocí napájecího adaptéru 5 V/2,4 A.

Kompletní ochranou proti poškození (6 v jednom) je vybavena nejen její menší sestřička (TL-PB2600), ale také ta větší (TL-PB5500). Díky tomu se vyvarujete zkratu, přepětí, nadproudu, přebití, přílišným vybití a přehřátí.

Větší verzi powerbanky zakoupíte od 600 korun.

 

Kterou tedy vybrat?

Pokud příliš často necestujete, doporučuji vám zakoupit si menší model v podobě „rtěnky“. Jestliže ale jezdíte na různé výlety či dlouhé cesty, doporučuji vám větší model. Čím více kapacity, tím větší pravděpodobnost, že vydržíte. Jestliže chcete pořádnou nálož energie, doporučím vám přečíst si naši dřívější recenzi.

Obě přenosné nabíječky jsou kompatibilní s iPhonem, iPadem, smartphony se systémem Android a většinou digitálních zařízení s 5V vstupem.

 

Klady

 • Designové zpracování

 • Cena

 • Rychlost nabíjení

  Zápory

 • Chybějící Lightning koncovka

 • Název: TL-PB2600 a TL-PB5200

  Cena: 300 až 600 Kč

  Materiál: plast

  Obsah balení: Powerbanka, nabíjecí USB konektor, návod k použití

  Za poskytnutí produktu děkujeme TP-LINK. Používáte jeden ze záložních zdrojů? Napište nám to do komentářů.

  Často cestujete a nemáte při ruce zásuvku, kde byste si svůj iPhone či iPad dobili? Tak zbystřete, neboť TP-LINK nabízí velmi užitečné řešení. Každý majitel iPhonu či iPadu se s tím nejednou setkal. Kapacita baterie dochází, ale zdroj energie je v nedohledu. Ovšem co teď? V této situaci jsou jednoznačným pomocníkem powerbanky. Některé dominují vysokou […]

  Hodnocení

  Rychlost nabíjení
  Designové zpracování
  Cena

  Skvělý

  Shrnutí : TP-LINK nabízí velmi zajímavé produkty, které nadchnou nejen svým designem, ale také rychlostí nabíjení daného přístroje.

  User Rating: Be the first one !
  88


  Kam dál?